Türkiye'nin en büyük şampiyonluk anıtı açılıyor -Canlı Türkiye'nin en büyük şampiyonluk anıtı açılıyor -Canlı

İnşaat işlerinde çalışmak üzere Ağrı'dan Trabzon'a gelen 20 yaşındaki genç, doktor önlüğü giyerek ve boynuna stetoskop takarak girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yakalanan sahte doktor olayında yeni gelişme. KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yakalanan sahte doktorun, hastaneye Rize'de doktor olarak görev yaptığını söyleyerek girdiği ve beyin cerrahisinde tedavi gördüğünü iddia ettiği annesine refakatçi olarak hastanede bulunduğunu söylediği kaydedildi. 

İnşaat işçisi, acil serviste bulunan triaj bölümünde bir hasta yakını ile hemşirenin tartışmasını görünce kendini doktor olarak tanıtarak olaya müdahale etmeye çalıştı. Serkan A.'da şüphelenen güvenlik görevlileri gencin yanına giderek, "Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz" dedi. Görevlilerinin sorusuna, "Ben doktorum, burada sorun mu var?" diyerek yanıt veren Serkan A.'dan şüphelenen görevliler tarafından yapılan incelemede kişinin doktor olmadığı tespit edildi. Hastane yetkililerinin şikayeti üzerine kendini doktor olarak tanıtan kişi polis tarafından gözaltına alınırken, sahte doktorun daha önce Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de kendini doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı. Ameliyathaneye kendini doktor olarak tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.'nın görevliler tarafından dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize'de kendini doktor olarak tanıtan şahıs yakayı ele verirken, gözaltına alınan Serkan A. hakkında adli işlem başlatıldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Gündüz, sahte doktorun güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde fark edildiğini belirtti. Gündüz, "Kendini doktor olarak tanıtan bir şahıs, 20 yaşlarında bizim acil servise "Annem beyin cerrahisinde yatıyor yanında refakatçi olarak kalıyorum onun için acile bir uğradım' diye gelmiş. Doktor kıyafeti giyiyor, stetoskopu var. Doktor rolünde orada dolaşmaya başlamış, orada bir başka hastayla ilgili bir problem çıkınca buradaki güvenlik görevlisi arkadaşların dikkati sayesinde doktor olmadığı ortaya çıktı. Ondan sonra gerekli adli işlemler yapıldı." ifadelerini kullandı.

Gündüz sözlerinin devamında, "Kendisi Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde görevli doktorum, annemin yanına buraya geldim diye tanıtmış o zaten buradaki personeli yanıltan şey. Oradaki hastanede de aynı rollerde, belli dönemlerinde bulunmuş ama ne kadar bulunduğu konusunda herhangi bir bilgimiz yok. Şimdi oradaki hasta yakınıyla acil serviste bir problem yaşayınca bu şahıs güvenlikçi arkadaşlar müdahale ediyor. Olayın ne olduğunu yani olayın nasıl olduğu gibi ifade almaya kalkınca tutarsız ifadeler kullanmış. Güvenlikçi arkadaşlar hekim arkadaşlara haber vermişler. Bu arkadaşla görüşür müsünüz diye. Çünkü onun tutarsız davranışlarından şüphelenmişler. Hekim arkadaşlar gelince de normal biri değil demişler. Olay öyle çözülmüş. Polis almış götürmüş, adli işlemleri başlatmışlar"." açıklamasında bulundu.