AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, her eğitim-öğretim yılında olduğu gibi öğrencilerin ders kitaplarını yine sıralarının üzerinde hazır bulacağını söyleyerek “Ders kitaplarına ilave olarak yardımcı kaynaklar da öğrencilerimize hazır bir şekilde sunulacak. Hayırlı olsun.” dedi.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 11.51.25

Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde Ortahisar’da ücretsiz ders kitapları ve ücretsiz kaynak kitapları eğitim öğretim başlamadan okullara dağıtıldı.

UYGULAMA SÜRÜYOR

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Ortahisar ilçe geneli tüm resmi ve özel okullarda yaklaşık 670 bin ders kitabının dağıtımının tamamlandığı bilgisini vererek “AK Parti iktidarı döneminde başlatılan uygulama ile 2003-2004 eğitim-öğretim döneminden itibaren geleceğimizin teminatı çocuklarımız ders kitaplarını okul sıralarının üzerinde buluyor.” dedi.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 11.51.27

YARDIMCI KAYNAKLAR DA ÜCRETSİZ

Çebi, ücretsiz ders kitaplarına ilave olarak 2022-2023 döneminden itibaren öğrencilere ücretsiz yardımcı kaynak temin edileceğini söyleyerek “Tüm özel-resmi okullarımız için yaklaşık 400 bin soru bankası, LGS soru bankası, çalışma kitapları ve kazanım testlerinden oluşan yardımcı kaynaklar da öğrencilerimizin sıralarının üzerinde yer alacak. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Burak Fettahoğlu, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemil Karakaş ile kurum idarecilerine süreç içerisinde katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 11.51.26 (1)

EĞİTİM-ÖĞRETİM ÖNCELİĞİMİZ

Salih Cora: TMO beklediğimiz kararı verdi Salih Cora: TMO beklediğimiz kararı verdi

AK Parti için eğitimin olmazsa olmazlar arasında ilk sırada yer aldığını vurgulayan Çebi şunları söyledi: “Ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynaklar dışında Milli Eğitim Bakanlığımız tüm okullarımızın temizlik, kırtasiye, küçük onarım, atölye gibi bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdi. Temizlik işlerinde çalışacaklar okulların açılmasıyla görevlerine başlayacaklar. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, okul idareci ve tüm eğitim camiasına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”