Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan kararla Yalıncak Mahallesindeki Karayolları’na ait yolu yol ağına alarak doğalgaz sorununu çözecek. 
Diğer ilçelerden gelen taleplere ise Başkan Zorluoğlu, “Şuanda karayollarındaki yolları yol ağımıza alıyoruz. İlçelerimizdeki Büyükşehirin değil de ilçe belediyelerin yol ağında olan yollarla ilgili yoğun talepler var. Ancak bunlarla ilgili işlem planlamıyoruz.” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karayollarına ait Ortahisar Yalıncak Mahallesi karayolunu yol ağına kattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Burası eski Yalıncak Beldesine giden yol. Burada temel sebep doğalgaz. Karayolları yol ağında uzunca süredir buranın doğalgaza kavuşturulması konusunda bazı sıkıntılar var. Ulaştırma Bakanlığımız da kendi yol ağını tamamladığı için burası artık büyükşehir yol ağına alınabilir. Bu şekilde doğalgaz sorunu da çözülmüş olacak. Vatandaşlarımızın çok talepleri var. Beli bir noktaya geldi. Ondan sonra devam edemiyor. Karayolları ile henüz anlaşma zemini olmadı. Karayolları Genel Müdürlüğümüz talebimizi uygun bulursa burayı yol ağına alıp doğalgaz hizmetini o bölgeye taşımış olacağız.” dedi.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "14 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "14 Ağustos 2022"

MAÇKA’DA 6 MUHTAR BÜYÜKŞEHİRDEN TALEP ETTİ ANCAK…

Maçka ilçesinde de 6 mahalleye yakın muhtarların Büyükşehire müracaat ederek köy yollarının Büyükşehir yol ağına alınması talebinin olduğu ancak cevap alamadıkları kaydedildi.

“ÖNÜNÜ ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Başkan Murat Zorluoğlu, “Şuanda karayollarındaki yolları yol ağımıza alıyoruz. İlçelerimizdeki Büyükşehirin değil de ilçe belediyelerin yol ağında olan yollarla ilgili yoğun talepler var. Ancak bunlarla ilgili işlem planlamıyoruz. Bunun önünü almamız mümkün değil. Bütün ilçelerde, ilçe belediyesinin yol ağındaki yolların büyükşehir devredilmesi için muhtarlardan talepler var. Bunun önünü alamayız. Asfalt ve beton yol programlarında ortalama yüzde 50 ilçe belediyesine ait yollara gereken müdahale yapıyoruz. Bizim yol ağımızda olsun olmasın girip çalışma yapıyoruz. Bazen tersi de oluyor. İlçe belediyeleri de bizim yol ağlarına girip çalışma yapıyor” ifadelerini kullandı.