Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan %47’lik zam ile birlikte altı ayda Trabzon’da suya toplam %68 zam yapılmış oldu. Trabzon’da vatandaşlara, yapılan zam ile ilgili düşüncelerini sorduk. Vatandaşların hemen hepsi yapılan zamlara tepki göstererek Allah sonumuzu hayır etsin dedi.

NEFRETLİK BİR DURUM

Ali Demirahmet isimli vatandaş suya yapılan zamma tepkisini, “Nefretlik bir durum. Cenabı Allah’ın suyuna %60 zam. Nasıl zam yani?  Anlamıyorum. Zam, zam bir daha zam. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin” şeklinde gösterdi.

Yüksel Bey ise milletin borç içinde yaşadığını belirterek, “Zam yaptılar da su Allah’ın suyu. Allah’ın suyuna da sürekli zam yapıyorlar. Borç olmayan bir yer yok. TİSKİ, miski herkesin borcu var. Bizim de borcumuz var. Herkes borç içinde yaşıyor zaten” ifadelerini kullandı.

HER SABAH ZATEN ZAM HABERİYLE KALKIYORUZ

Hasan Şener, vatandaşların perişan olduğunu söyleyerek, “Zaten su paraları fazla geliyordu. Bir zam daha yaptılar. Vatandaşın durumu iyi değil. Bu zamlardan sonra vatandaş sesini de çıkarmıyor. Bu vatandaş sesini çıkarmadığı sürece de bu zamlar devam eder. Elektrik ve doğalgaza da sürekli zam geliyor. Doğalgaza bugün de gelmiş. Vatandaşın perişan bir hali var. Vatandaşın durumu iyi değil” dedi.

Trabzon'da Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. Ayak yarışı nefes kesti Trabzon'da Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. Ayak yarışı nefes kesti

Turgut Keskin kimsenin zamlara tepki göstermediğini belirterek, “Bu zammın sebebi milletimiz. Bunu milletimiz istedi. Trabzon suyun en bol olduğu yer. En pahalı kullanıyoruz ama. İstanbul’da su eksikliği var ama daha ucuz. Yani bizim milletimiz itiraz etmiyor, hep eyvallah diyor. İtiraz etse böyle olmaz. Biraz milletin başını kaldırması lazım. Her şeyde böyle. Bugün yine akaryakıta zam geldi” şeklinde konuştu.

Ensar Ustabaşı ise “Her gün geliyor. Bakalım ne olacak? İyi durumumuz yok. Bu kadar zamma  gerek yok. Milletin maaşına da zamlar oranında zam yapılsın. O zaman adaletli olur. Galyan’da kocaman baraj yapılmış. O baraj Trabzon gibi on tane ili bakar. Suyun bol olduğu yerde bu kadar zam olmaz. Yani insanlar mağdur oluyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR TAMAMEN BATMIŞ

Durmuş Fırat “Uzun zamandır zam olmazdı. Kimse zam olmasını istemez ama sonuçta oluyor. Yapacağımız herhangi bir şey yok. Zamanı gelince tepkimizi veriyoruz. Huzur bozucu şeylere gerek yok” dedi.

Sezai Alemdağ ise Büyükşehir Belediyesinin tamamen battığını söyleyerek, “Büyükşehir Belediyesi tamamen batmış. Çünkü taşınmazları satmaya başladılar. Devletin kasasında para yok. Şehir hastanesi yapılıyordu durdu. Sahil yapılıyordu durdu. Çünkü para yok, kaynak yok. Şimdi su da aynı. Zamlar had safhaya geldi. Gelmeye de devam edecek. Allah sonumuzu hayır etsin. Akşam yatıyoruz, sabah kalkıyoruz her şeye zam gelmiş. Bu milletin alım gücü tamamen düşmüştür. Bunu düşünen yok” şeklinde konuştu.  

Fatoş YETİMHELLAÇ