Trabzon'da kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen seferler öğle saatlerinden itibaren yeniden başlarken, sis sonrası yolcular kayıp bavullarını bulmakta zorlandı.

Kentte gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden sis, hava ulaşımını olumsuz etkiledi. Hava şartlarının düzelmesinin ardından İstanbul ve yurt dışından gelen uçaklar öğle saatlerinden itibaren Trabzon Havalimanı'na inmeye başladı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 11.25’de kalkması gereken ancak Trabzon’daki sis nedeniyle rötarlı olarak yaklaşık 200 yolcusu ile saat 14.00’da Trabzon’a inen Anadolu Jet uçağından inen yolcular valizlerinin kaybolduğunu öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı.

Yaklaşık 10 yolcu dışında hiçbir yolcunun valizleri teslim edilemezken, çoğunluğu Trabzonspor taraftarı olan yolcular duruma sert tepki gösterdi.

Aralarında yabancı turistlerin de bulunduğu yolcular, beklemeye devam ederken yetkililerden açıklama beklediklerini söyledi. Bavullarında Trabzonspor formalarının olduğunu belirten Bordo Mavili taraftarlar, havalimanında beklemeleri devam ederken, "Bir uçak dolusu bavulun nerede olduğu belli değil. Bu tam bir rezalet" diyerek duruma tepki gösteriyor.