Trabzon Ticaret Sanayi Odası, Haziran ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. 

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “bir kaç önemli haberimiz var. Türkiye ihracat sıralamasında 10 firma sıralamaya girdi. İlk 500 firmalarda Aslantürk firmamız derecelerini almıştır. Enflasyonun bu kadar yüksek olmasına bağlı olarak işverenler ve Türk iş ve bakanlık arasında toplantı yapıldı.

WhatsApp Image 2022-06-30 at 16.14.48

TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren, İŞVERENİN YÜKÜ HAFİFLETİLSİN

İş verenler üzerine sağlanacak desteklerle yüklerinin hafifletilmesini isteriz.

O PROJE SONA YAKLAŞTI

Türkiye’den 80 odadan görüşler iletildi. Çözümü konusunda hükümetimiz hassasiyet gösteriyor. Ulaşım konusunda destek beklentisi vardı. Üyelerimizin taleplerinin tamamını ilettik. Trabzon’da somonda kapalı devre yumurta tesisi projemizde sona gelindi. 12 milyon yumurta 8 milyar civarında da yavru planlandı.

WhatsApp Image 2022-06-30 at 16.14.48 (1)

UÇAK SEFERLERİNİN ARTMASI TALEBİ BAKANLIĞA İLETİLDİ

Turizm mevsimi dolayisiyla uçak tarifeleri konusunda sizden uçakların artırılması talebi gelmişti. Biz de bakanlıklarımıza ilettik sonucu bekliyoruz. Uçak seferlerinin artması turist sayımızın artması demek. İç hat seferlerimizin de artmasını istiyoruz. THY’ye büyük görev düşüyor. 
Sanayi teknoloji bakanımız sanayinin gelişmesi konusunda kapalı devre sistemi konusunda destelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi. 
9.Meslek Grubundan Erol Şengül, Türkiye plastik sektörüyle ilgili yıllık verileri paylaştı.

Başkan Genç: “Hakemlik mesleği eleştiriye en açık alan!” Başkan Genç: “Hakemlik mesleği eleştiriye en açık alan!”

WhatsApp Image 2022-06-30 at 16.14.44

NACE KODU TARTIŞMA YARATTI

Meclis Üyesi Ahmet Çebi, askıda olan firmalarla ilgili yapılan girişimleri aktararak “cevap alamamak üzücü. Sayın genel sekreterim meclis huzurunda Nace kodunu nasıl değiştirebileceği konusunda cevap verir misini? Nace kodu değişiklikleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.” diyerek nace kodu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Askıda bulunan ve resen kapalı olan ticareti şirketlerin nace kodunun değiştirilmesiyle cezayla karşı karşıya kalacağını kaydetti. 

Gerekli inceleme meslek komitesi olarak yapıldığını, meslek komitesi toplantısı yapılmadığı için konuyla ilgili araştırmaların devam ettiği belirtildi. Askıdaki üyelere nasıl işlem yapıldığına ilgili odamızın üyesi üyelikten çıkması ticari sicilde kaydının silinmesi ve kişiye ulaşılamıyorsa belli sürede çıkartıldığı belirtildi.