Trabzon’da bir süredir gündemde olan mevcut otogar yerinin satışı ile ilgili Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin ve CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman açıklamada bulundu.

Fatoş YETİMHELLAÇ - Şahin, terminalin arsasının belediye hizmet alanından çıkarıldığını söylerken Oyman, “Her zaman söylediğim bir söz var; bu şehir bir kişiden büyüktür. Birileri öngörüsüz şekilde borçlanıp para lazım diye halkın mallarını savuramaz” dedi.

İNŞAAT İZNİ 12 KATA ÇIKARILDI

TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi

Şahin, mevcut terminal arsasının belediye hizmet alanından çıkarılıp inşaat izninde yapılan değişikliklere değinerek, “Söylemesek olmaz. Satışına onay verilen Değirmendere'deki şuanki otobüs terminalinin arsasının belediye hizmet alanından çıkarılıp ticaret, konut ve sosyal turistik tesis alanına çevrildiğini ayrıca mevcut 6 kat inşaat izninin de 12 kata çıkarıldığını biliyor muydunuz?” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHİR BİR KİŞİDEN BÜYÜKTÜR”

Başkan Oyman, satışa karşı çıkarak yapılan hatalara karşı susmayacakları söyleyerek, “Mevcut terminal yerinin imarıyla alakalı paylaşımlar yapılıyor. Unutmayın ki eğer bir olup kenetlenirsek hiç bir dayatma uygulanamaz. Siz endişe duymayın, yeri geldiğinde çıkan ortak güçlü bir ses karşısında bu şehir üzerinden geçinenler endişe duysun. Her zaman söylediğim bir söz var; bu şehir bir kişiden büyüktür. Birileri öngörüsüz şekilde borçlanıp para lazım diye halkın mallarını savuramaz. Birileri belediye başkanını alkışlayacak diye de bizler eksikliklere ve hatalara susacak değiliz” dedi.