CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk, ağaçlara zarar veren Drakula böceği ile etkin mücadelenin sürdürülmediğini ileri sürdü.

Trabzon'da halk sonunda isyan etti! Çöp tesisinin yolu kesildi Trabzon'da halk sonunda isyan etti! Çöp tesisinin yolu kesildi

CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk, birkaç yıldır yapılan çalışmalarda böcek yayılımının devam ettiğini tarımsal faaliyetlerin tehdit altında olduğunu kaydetti.

Göktürk, “Böcekle mücadele fiyaskosu… Tarım Bakanlığı-Ziraat Odası-belediye işbirliği böcekle mücadeleyi değil “mış, miş” gibi yapmayı tercih etti. Trilyonlar çarçur edildi… Böcek yayılımı devam etti… Maçka fındığı, meyve ağaçları, tarımsal faaliyetler tehdit altında! Zarar gün be gün büyüyor!

Kesilen fındıklar tekrar büyüdü, boyumuz kadar var, bir de fındık verdiğini gördük… Yan yana bahçelerde ortası kesilmiş yan araziler duruyor! Etkin mücadelemiz hayrolsun! Adaletli tespit ve kesim yapılmadı! Derhal bu zamanda tespitler adaletle vatandaşın cebine dokunmadan yapılmalı ve çözüm üretilmelidir. (Senede bir kez ilaçlama çözüm değildir)

Bahçeler dikenlik oldu, açılan çukurlar kapatılmadığı için delik deşik bahçeler nasıl tarıma kazandırılacak! Halkın böyle bir bütçesi yok! İvedilikle kesim sahalarında yapılan ödemeler güncellenmeli ve vatandaşın cebine dokunmadan arazisini kullanımına hazır hale getirecek projeler üretilmeli!” ifadelerine yerverdi.