Gözden kaçırmayın

Başkan Usta durakları ziyaret etti, esnaf ve yolcular ile hasbihal etti Başkan Usta durakları ziyaret etti, esnaf ve yolcular ile hasbihal etti

Trabzon’da yapılması gerektiği her kesim tarafından kabul edilen ancak yapım aşamasındaki plansızlık yüzünden tepki çeken altyapı çalışmalarında yeni bir fiyasko yaşandı. Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Boztepe Mahallesi’nde yapılan altyapı çalışmalarında yine su borusu patlatıldı. TİSKİ’ye tepki gösteren Kemal Yavuz, “Ana hattı patlattılar. Vatandaş yolda yürüyemez hale geldi. Vatandaşın marul bahçesi vardı, patatesliği vardı, hep su oldu. Sel gibi gitti. Taşeron firmayı buraya kim yolladı? TİSKİ. Bir grup geldi, sonra bastı gitti. Sonra başka bir grup geldi, bastı gitti. Çözüm bulamayınca gidip ana vanayı kapattılar. Yola oluk gibi akan suyun parasını neden bizden alacaksınız? Ayıptır!” dedi.

Trabzon’da yapılması gerektiği her kesim tarafından kabul edilen ancak yapım aşamasındaki plansızlık yüzünden tepki çeken altyapı çalışmalarında yeni bir fiyasko yaşandı. Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Boztepe Mahallesi’nde yapılan altyapı çalışmalarında yine su borusu patlatıldı. TİSKİ’ye tepki gösteren Kemal Yavuz, “Çalışmalar var. Taşeron firma geldi. Elinde kodu yok, koordinatı yok. Bunların bilinmesi lazım. Ana hattı patlattılar. İşin enteresan yanı patlattıkları yerin 20 metre eski halinde su vanası olduğu görünürdü. Vanayı kaybettiler. Parke mi döşediler, ne yaptılarsa vanayı bulmak için habire toprağı kazdılar. Bulamayınca bulunduğumuz yerin ana vanasını kapattılar.” şeklinde konuştu.

YOLA OLUK GİBİ AKAN SUYUN PARASINI NEDEN BİZDEN ALACAKSINIZ?

3 saatten sonra fazla sokağa su aktı. 10 kişinin dediği olmuyordu, bir kişinin dediği oluyor. Oradaki suda herkesin hakkı var. Televizyona çıkıp da ‘Çağlayan’dan suyu aldık bilmem nerden su getirdik’ diyorlar.  Örneğin bana 126 lira su faturası geldi. 60 lira su tükettim. 60 lirada vergi. Su oluk gibi yola akıyor. Yola oluk gibi akan suyun parasını neden bizden alacaksınız? Günah değil mi? Ayıptır!” ifadelerini  kullandı.

Songül MAZLUM

WhatsApp Image 2022-05-14 at 15.46.04 (4)WhatsApp Image 2022-05-14 at 15.46.04 (3)WhatsApp Image 2022-05-14 at 15.46.04 (1)WhatsApp Image 2022-05-14 at 15.46.04 (2)