“Spor Aşkı Engel Tanımaz” Özel Çocuklar Spor Malzemeleriyle Buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayesinde “Spor Aşkı Engel Tanımaz” temasıyla 81 ildeki özel gereksinimli öğrenciler için gönderilen sportif malzemelerin dağıtımı ilimizdeki yedi özel eğitim okulunda gerçekleştirildi.

Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi" Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi"

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde düzenlenen dağıtım törenine Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve il protokolü katıldı.

Vali Ustaoğlu konuşmasında “Bugün burada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ülkemiz genelinde özel gereksinimli çocuklarımızın sportif malzemelerle buluşturulması adına yapılan organizasyonda bir araya gelerek özel gereksinime sahip çocuklarımızı sportif malzemelerine kavuşturacağız. Sizlerin başarısı, yüzlerinizin gülmesi ve hayata tutunmanız bizler için ayrı bir anlam taşıyor. Son yıllarda sporu toplumun her kesimine yayma adına yapılan faaliyetler büyük önem arz ediyor. Bugün burada da bu faaliyet kapsamında yedi okulumuzda öğretim gören özel gereksinimli öğrencilerimize toplamda 427 adet spor malzemesi teslim edeceğiz. Onlarda okullarında belli sportif faaliyetlerde bulunarak kendi alanlarında ilerleyecekler ve ülkemizin Bayrağını uluslararası arenada göndere çektirerek İstiklal Marşı’mızı söyleteceklerdir. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyor, herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.