Trabzon Jandarma Trafik Timleri drfit yapanları sosyal medya üzerinde tespit etti.

Trabzon'da Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlükleri Kurumsallaşma Süreçleri çalıştayı sona erdi Trabzon'da Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlükleri Kurumsallaşma Süreçleri çalıştayı sona erdi

Trabzon Jandarma Trafik Timleri, drfit yapanları bu kez sosyal medya üzerinde yakalandı.  Jandarma ekipleri, Of ilçesi Saraçlı Mahallesi mevkiinde yolun trafiğe kapatılarak plakası sökülmüş bir otomobille drift yapıldığını sosyal paylaşım sitesi üzerinden tespit etti.

WhatsApp Image 2022-06-10 at 10.39.25 (1)

İl Jandarma komutanlığı emrinde görevli Jandarma Trafik Timleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde, drift yapmak suretiyle trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araç ve sürücüsü tespit edildi. Araç sürücüsüne toplam  12 bin 412 TL idari para cezası uygulanırken, araç 60 gün süre ile trafikten men edildi. Ayrıca araç sürücüsüne ait sürücü belgesine de 60 gün süre ile el konuldu.

WhatsApp Image 2022-06-10 at 10.39.26

Jandarma teşkilatından yapılan açıklamada, “Trabzon il Jandarma Komutanlığı olarak, 183 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Trafik güvenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmeleri maksadıyla, "Huzurunuz Mutluluğumuzdur" parolasıyla Jandarma Trafik Timlerimizce sorumluluk alanımız içerisinde yer alan tüm yollarda denetim ve kontrollerin gece gündüz demeden aralıksız olarak artarak devam edeceği kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.