Öğretmenevinde istismar girişimi

Trabzon’un Arsin ilçesinde eğitim gören 8. sınıf öğrencisi, geçtiğimiz günlerde internet üzerinden tanıştığı kişinin istismarına uğradı. Olay ilçedeki Arsin Öğretmenevinde yaşandı. Oyunda tanıştığı kişiyi ziyaret etmek için Arsin Öğretmenevine giden 14 yaşındaki öğrenci, istismara uğrayınca camdan atlayarak kurtuldu. Çocuğun bağırışları sonucu öğretmenevi görevlileri sapığı yakalayıp polise teslim etti.

Arsin’de istismar krizi

Sapık tutuklandı, görevliler açığa alındı

Yaşanan olay üzerine soruşturma başlatılırken, Arsin Öğretmenevinden güvenlik kamerası görüntüleri istendi. Ancak olayla birlikte güvenlik kamerasının da çalışmadığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarının çalışmaması ve çocuğun misafirlerin kaldığı odaya çıkabilmesi üzerine ihmal olduğunu değerlendiren Arsin Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Arsin Öğretmenevi Müdürü’nü ve yardımcılarını açığa aldı. Sapık ise adli makamlarca tutuklandı.

Trabzon’un Arsin ilçesine bağlı Atatürk Ortaokulunda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi, geçtiğimiz günlerde internet üzerinden tanıştığı sapığın istismarına uğradı. Olay ilçedeki Arsin Öğretmenevinde yaşandı. Oyun sitelerinde dolaşarak istismar edebileceği çocuk avına çıkan sapık, Arsin’de okuyan 14 yaşındaki bir çocukla muhabbetini ilerletti. Konaklamak için Arsin Öğretmenevine gelen sapık, ortaokul öğrencisini de odasına davet etti. İddiaya göre, 14 yaşındaki çocuk gizlice odaya çıktı. Sapığın istismar girişimi üzerine ise odanın camından atlayarak kurtuldu. Çocuğun bağırışları üzerine çocuk istismarcısı kaçamadan yakalandı. Linç girişimine uğrayan sapık, Arsin Öğretmenevi görevlileri tarafından polise teslim edildi.

Öğretmenevindeki müdür ve yardımcıları açığa alındı

Yaşanan olay üzerine soruşturma başlatılırken, Arsin Öğretmenevi yetkililerinin görevlerini ihmal ettiğini düşünen Kaymakamlık güvenlik kamerası görüntülerini istedi. Güvenlik kameralarının çalışmaması ve çocuğun misafirlerin kaldığı odaya çıkabilmesinde ihmali olduğu değerlendirilen Arsin Öğretmenevi Müdürü Ali Musa Şengül ve yardımcıları Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir tarafından açığa alındı. Çocuk istismarcısı sapık ise sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Songül MAZLUM