AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, şoför esnafının taleplerine kulak verdi.

Yomra'dan Trabzon'u üzen haber! Asım Adakul hayatını kaybetti Yomra'dan Trabzon'u üzen haber! Asım Adakul hayatını kaybetti

Songül MAZLUM - AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, güne durak ziyaretleri ile başlıyor. Her gün bir durağı ziyaret eden Milletvekili Cora, şoför esnafından gelen taleplere de duyarsız kalmıyor. Ortahisar’da kısa bir süre önce dolmuşların yenilendiğini hatırlatan şoför esnafı, ödemelerde zorluk çektiklerini ifade ederek ödemelerin ertelenmesi noktasında destek istedi. Cora ise bu talebe duyarsız kalmadı.

TBMM’nin tatile girmesi ile birlikte Trabzon’a dönen AK Parti Milletvekili Salih Cora, güne durak ziyaretleri ile başlıyor. Her gün bir durağı ziyaret eden Milletvekili Cora, şoför esnafından gelen taleplere de duyarsız kalmıyor. Ortahisar’da kısa bir süre önce dolmuşların yenilendiğini hatırlatan şoför esnafı, ödemelerde zorluk çektiklerini açıklarken, Milletvekili Cora konuyu Ankara’ya taşıyacaklarını söyledi. Şoför esnafının her talebini çok değerli bulduklarını ve önemsediklerini kaydeden Milletvekili Cora, “Biz vekiliz asıl olan sizlersiniz. Bizim amacımız taleplerinizi Ankara’ya ulaştırmaktır. Bizim amacımız sizin yanınıza gelip derdinizi dinlemek onu yukarılara iletmektir.” ifadelerini kullandı.

Bir şoförün yeni alınan dolmuşlarla ilgili kredi ertelemesi ve ÖTV muafiyeti ile ilgili taleplerine de  cevap veren Cora “ ÖTV muafiyetinin olması için çok konuşmalar yaptım çok önergeler sundum lakin ekonominin zor zamanlarına denk geldiği için orada istediğimiz başarıyı elde edemedik. Ancak biz şoför esnafımız mağduriyet yaşamasın diye fiyat tarifelerinde istedikleri değişikliklere de olumlu yaklaştık.” açıklamasında bulundu. Milletvekili Cora, şoför esnafını dinlemeye devam edeceğini ifade ederek, sorunlarının çözümü noktasında da gayret ortaya koyacaklarını aktararak açıklamalarını tamamladı.