Trabzon'da oynanan karşılaşma sonrası kulüp başkanı flaş açıklamalarda bulundu

Tonyaspor ve Özdilspor’un bugünkü karşılaşmasında sinirler gerildi. Karşılaşma Tonyaspor’un 3-1’lık üstünlüğü ile sona erdi. Özdilspor Başkanı Mihrab Altınışık takımı sahadan çekerek hakeme tepki gösterdi. Karşılaşmanın ardından Altınışık yaşanan gerginlik hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Altınışık, “Bugün oynadığımız Tonyaspor- Özdilspor müsabakası mücadelenin yüksek noktada geçeceği, lig sıralaması açısından iki takım adına çok önemli olmakla birlikte, hassas olunması gereken, dostluk ve kardeşliğin bozulmadan, hak edenin kazanmasını temenni ettiğimiz, titiz bir karşılaşmaydı. Nerede olduğunu bilmeyen, çaylak, acemi ve maç yönetmenin inceliğinden çok uzak olan, emek hırsızı orta hakem ve yardımcısı maçı katlederek saha içinde oluşacak gerginliği azaltması gereken yerde tam tersini yaparak maçı bizim açımızdan tamamlanamayacak bir noktaya getirmiştir.” İfadelerini kullandı.

Fdk5e1PXgAAq2Qr

DHMİ Trabzon'a personel alacak! İşte başvuru şartları DHMİ Trabzon'a personel alacak! İşte başvuru şartları

“İstenmeyen olayların çıkmaması için takımı sahadan çektim”

Maçta yaşanan olayları anlatan Altınışık, “Olmayan pozisyonu vererek duran toptan gol yememizi sağlayan, üç metre ofsayt olan pozisyonu devam ettirip müsabakadan kopmamızı isteyen, zaten geride olduğumuz müsabakada teknik direktörü kırmızı kartla oyun dışına atarak, tamamen direncimizi kıran orta hakem, kalecimiz ve rakip takımın futbolcusunun çarpışması sonucu gereksiz bir penaltı vermiş, burada oluşan durumda kesinlikle küfür etmeyen ve itirazda bulunan stoperimizi kırmızı kartla oyundan atmış, aynı şekilde o pozisyon içinde bulunan kalecimizi de oyundan atma niyetiyle süren tartışmada saha gerilmiştir. Bu oluşan ortamda oyun on dakika soğumuş, tartışma, bağrışma şeklinde gerginlik daha da artmıştır. O dakikadan sonra bizim açımızdan futbol oynanmayacak bir hal almıştır. Müsabakanın seyri açısından, olayın şiddetlenmemesi, saha içinde istenmeyen olayların çıkmaması adına takımımızı sahadan çekerek müsabakayı sonlandırma kararıyla hareket ettik.” Şeklinde konuştu.  

“Sporda hiç istemediğimiz görüntüler çıkabilirdi”

Takımı neden sahadan çektiğini anlatan Altınışık şu sözleri kullandı: “Eğer sahada dokuz kişi kalmış, hocası atılmış, emeği çalınarak hakkı yenmiş bir şekilde müsabakaya devam etseydik, amatör futbol içinde olanlar daha iyi bilir ki; o dakikadan sonra bizim futbolcularımız gerginliğin oluşturduğu ortamda rakip takımla veya hakemle sertlik içerisine girebilir ve önüne geçemeyeceğimiz, sporda hiç istemediğimiz şiddet görüntüleri ortaya çıkabilirdi. Ben, bizlere emanet gençlerin burnunun kanamasına müsaade etmem. Bu sebepten sahadan çekildik. Hakemin oluşturduğu ortamda daha fazla mücadele edemeyeceğimiz anladık.”

313403541_10160306772232579_2041970421908651546_n

“Hakemlerde bunun bedelini ödeyecek”

Tonyaspor’a da sportmenliklerinden dolayı teşekkür eden Altınışık, “Özdilspor'un hiç bir futbolcusu, yönetici veya idarecisi hakeme şiddette bulunmamıştır. Ama bu kulübün emeğini çalan, hakkını yiyen kim varsa bunun hesabını da verecektir. Nerede olduğunu bilmeyen, acemi ve aciz hakemleri bu müsabakalarda görevlendirenler durumları tekrar gözden geçirsinler. Gözlemci vasfı ile saha kenarında bulunan görevliler hadiseleri iyi değerlendirsinler. Trabzon amatör futboluna 43 senedir hizmet etmeye çalışan, insan yetiştiren, topluma kazandıran Özdilspor'un hakkını yiyenlerin karşısında duracağız. Kulüp olarak sahadan çekilmenin oluşturduğu şartlarda nasıl bir bedel ödeyeceksek, durumu bu noktaya getiren orta ve yan hakemlerde bunun bedelini ödeyecektir. Bu tatsızlıklara rağmen bizi en iyi şekilde ağırlayan, sükunet olması için gayret gösteren Tonyaspor Başkanına ve saha içerisinde ölçülü davranan, gerginliğin artmasına müsaade etmemek adına çabalayan Tonyaspor'un futbolcularına teşekkür eder, bundan sonra ki müsabakalarında başarılar dileriz.” açıklamalarında bulundu.