Süper Lig'de şampiyonluk için gün sayan Trabzonspor, kutlamaları yurt dışına da taşıyacak. Trabzonspor'un şampiyonluğunu açıklamasının ardından Paris'teki dünyaca ünlü Eyfel Kulesi bordo-mavi renklerle donatılacak... Organizasyon, Başakşehir maçının hemen ardından yapılacak.

Cumartesi günü şampiyonluk maçı oynayacak olan Trabzonspor'dan flaş bir hamle geldi. Fransa'nın ikonik eserlerinden biri olan Eyfel Kulesi'nin Bordo-Mavi renklerde yansıtılması için çalışmalar başlatıldı. Organizasyonun Başakşehir maçından sonra yapılacağı öğrenildi.

Trabzonspor taraftarları, dünyanın her köşesinde şampiyonluğu kutlamak için harekete geçti. Trabzonspor ABD derneği de şampiyonluğu ABD'nin New York kentinde kutlamak için gerekli tüm izinleri aldı. Trabzonspor taraftarları, Antalyaspor ile karşılaşacakları maçı New York'ta birlikte izlemeyi ve hemen ardından şampiyonluğu kutlamayı hedefliyor.

DEV EKRANLAR KURULACAK

Öte yandan Trabzonspor'un Antalyaspor ile oynayacağı maç için şehir dışından en az 200 bin kişinin şehre gelmesi bekleniyor. Bu nedenle maça bilet bulamayan Trabzonspor taraftarları, stadın çevresine dev ekran kurulmasını talep etti. Ortahisar Belediyesi'nin kulüple ilgili yaptığı girişimler sonucunda, stadyumun dışına ve Ortahisar Belediye binası önüne iki dev ekran kurulması için yayıncı kuruluşla anlaşmaya varıldı.