Ortahisar Belediye Meclisinin CHP Grubu Üyesi Ömer Dayı, Postanenin önünde dolmuşların depolanması nedeniyle yaşanan sorunu gündeme taşıdı. Meclis üyesi Dayı çözüm önerisi sunarak, “Maraş Caddesi trafiğe kapandı. Alternatif oluşturmadan Maraş Caddesi’nin kapatılmasına karşı olduğumu söyledim. Nitekim karar alındı. Postanenin önünde 100 metrekarelik alana sıkıştırıldı bu araçlar. Hiç olmazsa postanenin aşağısına doğru yolun sağındaki ve solundaki araç parkları kaldırıldın. Zaten yığılma oluyor. Yolun sağı solu kapanınca 3 şerit gidilebilecek yer tek şeride düşüyor. Trafik kötü duruma düşüyor. Numune Hastanesi'nin park tarafındaki girişinde de otopark var. Yolun sağı yine otopark. Bir cep oluşmuyor. Zaten caminin karşısında otopark yapıldı. O otopark kalkmıyorsa bile ileriye doğru alınsın. Dolmuşların yolcu indirebilmeli için bir cep oluşsun. Bu ekonomik kriz dönemimde suya yüzde 47’lik zammı arkadaşlarımın da hazmedemediğini düşünüyorum. Geri alınmasını istiyorum.” dedi.

SAĞLIKLI UYGULANMASI LAZIM

TRÜ Rektörlüğüne adaylığını ilan etmişti! Aykut Çanakçı ilk açıklamasını yaptı TRÜ Rektörlüğüne adaylığını ilan etmişti! Aykut Çanakçı ilk açıklamasını yaptı

Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Kahramanmaraş Caddesi’nde uygulanan Agrega çok güzel oluyor. İlgili firmalarla, bunu uygulayanlarla konuştum. 20’ye yakın beyaz yakalı arkadaş bunu takip ediyormuş. Umarım doğru uygulanır.” dedi. Hacıkasım Kavşağı’ndaki ışıklara da işaret eden Zorlu, 500 metreye 4 trafik ışığı konulduğunu kaydetti. Zorlu, “Bu niye böyle bir yetkili açıklama yapsın.” dedi. Hastaların doktor randevusu alamadığını da söyleyen Zorlu,”Devlet Hastanesinde Farabi Hastanesinde ultrason çekilmek isteyen vatandaş 3 Aydan önce 50 TL ödemeden randevu alamıyor. 3-4 gün içinde ultrason çekilmek isterse de 110 lira alınıyor. Vatandaş sağlıktan muzdarip.” Şeklinde konuştu.

Soruları yanıtlayan başlayan Başkan Genç, “İstanbul Akvaryım 119 lira Antalya akvaryum 99 lira, öğrenci 39 lira. Fiyatı belirlerken kazanç sağlamak için bir politika belirlemedim. Kazançtan çok belediyeye yük getirmemesini istedik. Sürdürülebilirliği için ayrı bir çalışma yapmayacağız. 11 kişiden oluşan grup öğrenciye 29 lira. Rehber öğretmeni ücretsiz. Tünel Akvaryum’da çalışan 28 kişi var. Otopark için bazı yerleri Ortahisar Belediyesi uhdesine alacağız. Otopark alanı açtık. Bitişiğinde devralacağımız bir alan daha olacak.

Ortahisar Belediye Meclisinde konuşan Başkan Ahmet Metin Genç, Ankara’da düzenlenen Trabzon Günleri için yapılan eleştirilere katıldığını söyledi. İstanbul Günleri’ne katılmama kararı aldıklarını da açıklayan Başkan Genç, “Tanıtım etkinliklerinin içleri daha dolu olmalı. Sanatçıların orada sergisi olmalı. Burada daha dolu dolu etkinlikler yapabiliriz, farklı şehirlerde etkinlik yapabiliriz.” şeklinde konuştu.