Trabzon Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi ayakkabı üretim atölyesi çalışmaları kapsamında başlatılan kursla, yeni ve özel ustalar yetiştiriyor.

Trabzon Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ayakkabı üretim atölyesi çalışmaları kapsamında başlatılan kursla, yeni ve özel ustalar yetiştirilmesi hedefleniyor. Türkiye genelinde özel eğitim öğrencilerine yönelik başlatılan kurslar arasında değerli bulunan çalışma kursu, ziyaretçiler tarafından  da özel  takdir topluyor.

Daha çok özel eğitim öğrencilerinin katılım sağladığı kurslarda birinci sınıf doğal malzemeler kullanılıyor. Bu sayede daha sağlıklı ve dayanıklı ayakkabıların ortaya çıktığı kursta üretilen ayakkabılar, Kemerkaya Mahallesi’nde yer alan Halk Eğitimi Merkezi satış ofislerinden satın alınabilecek.

Trabzon'da internetten sahte alkol satışı yapmaya çalıştılar Trabzon'da internetten sahte alkol satışı yapmaya çalıştılar

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu, kurs faaliyetlerini incelemeleri sırasında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Kursa katılanların özel eğitim öğrencileri olması, yapılan işi iki kat daha kıymetlendiriyor. Yaz boyunca kursiyerlerimiz hem yaptıkları işin ustası olacaklar, hem de unutulmaya yüz tutmuş olan bir el sanatımızın daha elinden tutmuş olacaklar. Kurs ziyaretimiz sırasında aynı zamanda keten, pamuklu dokuma ürünler ve Trabzon fanilası, gümüş hasır, kazaz kurslarımızda yapılan çalışmaları da beğenerek takip ettik.”

FARKLILIKLARIMIZIN ZENGİNLİĞİYLE BUGÜN DE İYİ Kİ VARSINIZ

İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu, özel öğrencilerden birinin kutlanan doğum gününde de yanında oldu. Onların yaşama sevincinden çok şey öğreniyor, kalbimizi onların gülümsemesinin hizmetine adıyoruz diyen müdür Fettahoğlu, farklılıklarımızın zenginliğiyle bugün de iyi ki varsınız dedi.

BU TEZGÂHLARDA ÜRETİLEN UMUTTUR

 Dokuma tezgâhlarındaki kursiyerlerle değerlendirmelerde bulunan müdür Fettahoğlu, bu tezgâhlarda dokunanın ayrıca mutluluk olduğunu, bu ayakkabıların bitimsiz bir umudu yürüdüğünü de sözlerine ekledi. Geleceğe taşınan bu ürünlerin bu özel insanlar tarafından şehrimizde üretiliyor oluşundan ve Halk Eğitim Merkezlerimizin, sosyal fayda üreten sahalar oluşundan da ayrıca gurur duyduğunu ifade etti.

Yaz tatili boyunca atölyelerin açık kalacağını ve bunun bir ilk olarak sahada ve şehrimizde verimliliğe dönüşeceğini, iş alanları ve istihdamda da farklılık yaratacağını sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürü, kurum müdürü Orhan Genç’e ve çalışma arkadaşlarının hepsine teşekkür etti.