Ortahisar Belediyesi CHP Ortahisar Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Büyükşehir Belediyesi otobüsünde yaşandığını iddia eden bir olayı gündeme taşıdı. Kendisine ulaşan vatandaşın bakiyesi eksik diye otobüs şoförü tarafından yarı yolda zorla indirildiğini belirten Zorlu, yetkililere çağrıda bulundu.

WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.47.23 (1)
HANİ SOSYAL BELEDİYE
Zorlu, “Hani sosyal belediye.. Mağdur olan vatandaşlarımız bize sorunlarına çare aramak ve seslerini duyurmak için ulaşır.
HERKESİ ÜZECEK BİR OLAY
Aşağıda bahsedeceğim iddia bırakın Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkililerini, insan olan herkesi üzecek bir olay. Olayı yaşayan M.M. ile telefonda konuştum. Konuyu el yazısıyla whatsaptan atmasını da istedim. ...Özetle Büyükşehir Akçaköy-Derecik otobüsünde yaşandığı söylenen olay şu şekilde...
 ARABAYI YOLUN ORTASINA BIRAKIP İMDADI ÇEKTİ
M.M.’nin kendi beyanı.. Şöyle "02.08.2022 günü akşam seferini yapan Büyükşehir Belediyesine ait 61 AB 836 plaka nolu araç sürücüsü Trabzon peron kalkışlı Akçaabat-Derecik otobüs şoförü benim akbildeki bakiyem 3.25 tl eksik diye beni yarı yolda indirmeye zorladı. Ben de inmeyeceğim dedim. O da o sırada arabayı yolun ortasına bırakıp imdadı çekti. Ya arabadan inersin ya da yolcuları burada bekletirim diye tehdit etti. Bende yolcular mağdur olmasın diye elimdeki çantaları alıp yarı yolda otobüsten indim. Bu Büyükşehir Belediyesine ait TULAŞ şirketinin şoförü bu gücü kimden alıyor acaba. Bir devletin arabasından bu ülkenin bu devletin vatandaşını nasıl olup da araçtan aşağıya atıyor. M.M" Özetle bu şekilde söylüyor..

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022"

WhatsApp Image 2022-08-03 at 18.47.23
SAVUNMASI ALINSIN
Bu iddia sahibi Büyükşehir yetkilileri tarafından dinlenerek şoförün savunmasının alınması gerekir. Sosyal belediyecilik diye övünerek mangalda kül bırakmayanlar bu konuda kamuoyuna açıklama yapmak zorundadırlar. Bu talimat kimden alınmıştır. TULAŞ yetkililerinin talimatı her insanın başına gelebilecek bu durumda yolcuyu refüze edin ve yarı yolda otobüsten atın şeklinde midir?
GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMASI GEREKİR
Bu şoförün kendi insiyatifiyse psikolojik testten geçirilmelidir. Yoksa emri verenlerin acilen görevden uzaklaştırılması gerekir. Telefonu ve ismi bende saklı olan vatandaşımızla irtibat kuracak olan yetkili benimle irtibata geçsin. Mektubu ismi kapatarak aşağıya bırakıyorum. Bu ayıbın tekrar yaşanmaması için konuyu takip edeceğiz ..” ifadelerine yer verdi.