Trabzon serbest ticaret bölgesi olması için bakana dosya verildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında Türkiye Sohbetleri Halk Buluşması kapsamında ‘Yeni Dünya Düzeninde Türkiye için Riskler ve Fırsatlar’ konulu konferans gerçekleştirildi. 

Programa konuşmacı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanları Ayşe Nur Bahçekapılı, Mehmet Uçum, Ahmet Selim Köroğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan ve Ak Parti Milletvekili Salih Cora katıldı. 

WhatsApp Image 2022-07-23 at 16.03.08

Katılımcı olarak ise Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, TRÜ Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve ilgililer katıldı. 

AVRASYA ÜNİVERSİTESİNİN AÇMAK İSTEDİĞİ BÖLÜMLER VAR

Hacısalihoğlu, “Avrasya Üniversitesi açmak istediği bölümler var. Hazır Cumhurbaşkanı başdanışmanlarımız buradayken onlardan destek konusunda istirham ediyorum.” dedi. Ardından yeni dünya düzeniyle alakalı yapılması gereken çalışmalara dikkat çekti.

WhatsApp Image 2022-07-23 at 16.02.47

AK Parti 21 yaşını Trabzon’da böyle kutladı AK Parti 21 yaşını Trabzon’da böyle kutladı

TRABZON SERBEST TİCARET BÖLGESİ OLSUN

Hacısalihoğlu, “Trabzon’u serbest ticaret bölgesi olarak görev yapması konusunda talebimizi Ticaret Bakanına ilettik. Biz böyle proje hazırladığımızda Dubai diye bir şehir yoktu. Kafkaslar ve İran dahil olmak üzere Türkiye ve Trabzon önemli hinterlantta bulunarak ekonomik olarak öne çıkmasını sağlamaktır. KTÜ geleceğe dönük mezunlarıyla teknolojik olarak öne çıkmasıyla şehrimizde önemli bir yeri olduğunu görüyoruz. Endüstri Yatırım Adasının bir an önce hayata geçmek üzere bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Teknokent’e inovasyon çalışmalarımızı yürüttüğümüz bölgede aromatik bitkilerin ilaç sektörüne kazandırılması çalışması sürüyor.

WhatsApp Image 2022-07-23 at 16.03.08 (1)

YABANCI TURİSTLERİMİZ BAŞIMIZIN TACIDIR

Körfez ülkelerinden gelen misafirlerimiz yıllardır şehrimizi ziyaret ediyorlar. Karşılıklı memnuniyetimiz sürüyor. Gerek batıdan gerek orta doğudan gelen misafirlerimiz başımızın tacıdır. Bazı aksaklıklar olabilir. Arkadaşlarımıza bu anlamda demetim yapması için istirham ediyoruz. İş camiasına da teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.