Geçmişten Günümüze Trabzon'da Habercilik Geçmişten Günümüze Trabzon'da Habercilik

Trabzon’da 81 İl Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü'nün katılımı ile düzenlenen 'Ölçme Değerlendirme Merkezi Kurumsallaşma Süreçleri' çalıştayının birinci edabı sona erdi.  Vakfıkebir Uygulama Oteli konferans salonunda yapılan çalıştaya; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail KaradanaTrabzon İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu, Vakfıkebir Milli İlçe Eğitim Müdürü Ahmet Altın, MTAL Müdürü Mehmet Kahveci ve 81 ilden gelen Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürleri katıldı.
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu, "Ölçme ve değerlendirme merkezlerinin ilk günden bu günlere her zaman iyileştirilme noktasında ciddi adımlar attık. Bir meslektaşınız olarak Trabzon’da ölçme ve değerlendirme adına güzel şeyler yapacağız. Sizlerin Trabzon’a gelmişken rahat etmeniz için ve memnuniyetle buradan ayrılmanız için gayret gösterdik. Trabzon gerçekten çok zengin bir şehir, tereyağı, peyniri ve futbol anlamında şampiyon olan takımıyla, yaylalarıyla ormanları, tarihi ve turistik yerleriyle oldukça zengin bir şehir. Bir hafta boyunca sizleri ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti bilmenizi istiyorum. Bundan sonrada Trabzon’da seminerler yapmayı planlıyoruz. Sizlerinde memleketlerinize döndüğünüzde Trabzon’un güzelliklerini bütün meslektaşlarımıza paylaşmaya davet ediyorum. Belediye başkanımıza verdiği destekler için ayrıca teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Karadana ise şu açıklamlarda bulundu: “Ölçme ve değerlendirme merkezleri kurumsallaşma süreçleri çalıştayını gerçekleştirdik. Çalıştaya 81 il merkezinden gelen ölçme ve değerlendirme merkezi müdürleri katıldı. Çalıştayda gerekli istişarelerde bulunuldu. Çalıştayımız gayet verimli geçti. Bizler Vakfıkebir’de bulunmaktan dolayı memnun olduk. Buradaki bütün yöneticilerimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz."