Trabzon'da okursuz kütüphane kalmasın projesinin ödül töreni Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, törende önemli açıklamalarda bulundu. Şehirde oluşturulan bu özel kitap ikliminin meyvelerinin toplandığı ödül töreninde konuşan Müdür Fettahoğlu, “Tüm meslektaşlarımızın yanında başta sayın valimiz de bu projeyi yürekten sahiplendi. Yolumuzun doğru olduğunu saha çalışmalarındaki öğretmenlerimizin azminden, şevkinden gördüm. Ülke genelinde ses getiren projemizin asıl mimarları öğretmenlerimizdir. Okursuz kütüphane kalmasın demek biraz da kütüphanelerin sessizliğine dokunmaktı. Yapılan çalışmalarla ortaya büyük bir kültür ordusu çıktı. Ve biz bu kültür ordusuyla coğrafyamızın sınırlarını aşacağız. Bu topyekûn bir okuma seferberliğidir. Sahip olunan kitap sayısındaki yükseliş, bu şehrin çocuklarının geleceğinin sağlam zeminini oluşturmuştur.” dedi.

Törende; 18 ilçeden 54 eserin katıldığı final değerlendirmesi sonucunda ilk 3’e giren eser sahiplerine ödülleri verildi. Birincilere bisiklet, ikincilere akıllı saat ve üçüncülere kablosuz kulaklık ve teşekkür belgesi takdim edildi. Öğrencilerin danışman öğretmenlerine teşekkür belgesi ve kurumlara da katılım beratı verildi.

“Kitap okuma seferberliğini, yürekleri kadar omuzlarına da kitapları alarak yürüyüş yapan çocukların oluşturduğu farkındalık güçlendirmiştir.” diyen Müdür Fettahoğlu, özel çalışmalar yapan öğretmenlerini ve okullarını da isim isim zikrederek onurlandırdı. İlham veren bu örnek çalışmaların önümüzdeki yıllarda daha verimli hale geleceğinin müjdesini duyduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü, yaz tatili boyunca kütüphanelerin açık olacağı müjdesini verdi.

Ödül alan öğrenciler yaptıkları kısa konuşmalarda, bu farkındalığın gündelik hayatın merkezine yerleştirildiğini, bilinçli okumaları yükselttiğini dile getirdiler ve Müdür Fettahoğlu’na bu kazanımlara öncülük ettiği için teşekkürlerini sundu.

 “Düşünce biçimimiz yolculuğumuzdur ve bizim yolumuz bu şehrin çocuklarını birer kitap değerinde okuyarak hayatı anlamaktır.” diyerek konuşmasını bitiren müdür Fettahoğlu, sahayı inceliklerle donatan tüm meslektaşlarına, velilerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Trabzon Akçaabat resim ve renklerle şenlendi! Trabzon Akçaabat resim ve renklerle şenlendi!