Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da bazı okullarda özel sınıf harcı adı altında velilerden harç istendiği iddia ediliyor. Harcın Trabzon’da bir kitabevine yatırılması istendiği ileri sürülüyor. Velilerin çocuklarının okul içinde oluşturulan özel sınıfta okuması için bir kitap evinden kesilmiş her hangi bir eğitim seti almış gibi yüklü miktarda fatura ile okula gidip kayıt yaptırdığı iddia ediliyor.  Trabzon’da bir ortaokulun  açtığı 3 özel sınıf için velilerden belli bir miktar ücret istediği, bu ücretin de bir kırtasiye/kitabevine yatırılması istendiği ileri sürüldü

Dünya ikincisi ve üçüncüsü Trabzon'dan! Dünya ikincisi ve üçüncüsü Trabzon'dan!

chp_ortahisar_meclis_uyesi_cuneyt_zorlu_23_nisan_mesaji_h7532_19681

Konuyla ilgili Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Sayın Vali neye hazırsınız? Okul müdürlerinin, velilere bir kitap evine ‘5-10 bin TL pos cihazından çekim yaptır’ gel dediğini duyuyoruz. Niye müdahale etmiyorsunuz? Bu şehir eğitim öğrenim dönemine böylemi hazırlanıyor.” ifadelerini kullandı. Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da bazı okullarda özel sınıf harcı adı altında velilerden harç istendiği iddia ediliyor. Harcın Trabzon’da bir kitabevine yatırılması istendiği ileri sürülüyor. Velilerin çocuklarının okul içinde oluşturulan özel sınıfta okuması için bir kitap evinden kesilmiş her hangi bir eğitim seti almış gibi yüklü miktarda fatura ile okula gidip kayıt yaptırdığı iddia ediliyor.

Trabzon’da bir ortaokulun  açtığı 3 özel sınıf için velilerden belli bir miktar ücret istediği, bu ücretin de bir kırtasiye/kitabevine yatırılması istendiği ileri sürüldü.

Konuyla ilgili Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Sayın Vali neye hazırsınız? Okul müdürlerinin, velilere bir kitap evine ‘5-10 bin TL pos cihazından çekim yaptır’ gel dediğini duyuyoruz. Niye müdahale etmiyorsunuz? Bu şehir eğitim öğrenim dönemine böylemi hazırlanıyor.” ifadelerini kullandı.