Trabzon'da iki gündür süren yağış sonra vatandaş ve öğrenciler, Trabzon 'da okullar tatil olacak mı ? sorusunu sormaya başladı. Gözler Trabzon Valiliğinden gelecek açıklamaya çevrildi.

egitim trabzonMeteorolojinin uyarısı sonras Trabzon'da iki gündür devam eden şiddetli karş yağışı şehirde adeta yaşamı felç etti. Akşam saatlerine doğru tekrardan şiddetini artıran kar yağışı sonrası öğrenciler şimdiden Trabzon 'da okullar tatil olacak mı ? sorusunu sormaya başladı.

İlimiz genelinde devam eden kar yağışı ve muhtemel buzlanma nedeniyle 17 Ocak 2022 Pazartesi günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda bir gün süreyle eğitime ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin de bir gün süreyle idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

16.01.2022
TRABZON VALİLİĞİ

Akçaabat'ta okullar tatil olacak mı ? Son Durum

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde etkisini  daha da çok arttıran kar yağışı sonrası Akçaabat Belediyesi karla mücadele ekipleri ulaşımın aksamaması için hemen müdahale etti.

16:05: son gelen bilgiye göre Akçaabatta okulların bir gün süreyle tatiline karar verildi.

akçaabat kar yağışı son durum
Kar yağışının ardından harekete geçen ekipler, iş makineleriyle çalışmalara başladı. Günlük hayatın ve ulaşımın olumsuz etkilenmemesi için yoğun mesai harcayan Akçaabat Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, ana ve ara arterleri, kaldırımları, sokakları ve köy yollarını kardan temizliyor.

akçaabat kar yağışı

"Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada ise buralarda bulunan hasta ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşmak içim gece gündüz çalışıyoruz. Gerektiğinde 112 Acil servis ekipleriyle koordineli çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan yoğun kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri için dikkatli ve tedbirli olmalarını rica ediyorum. Gereken her türlü çalışmaları belediye olarak eksiksiz yapıyoruz. “ dedi.

Akçaabat'ın mahalle ve köylerinde kar ile mücadale sürüyor

Akçakale Mahallesi, Mersin Mahallesi, Helvacı Mahalles,i Ortaköy Mahallesi, Tütüncüler Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Adacık Mahallesi, Derecik Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, ve yüksek kesimlerde Akçaabat Belediyesi ekipleri kar ile mücadaleyi sürdürüyor.

Akçaabat'ta okullar tatil edildi

Trabzon'da iki gündür etkili olan şiddetli kar yağışı sonrası Akçaabat ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

çukurçayır kar yağışı son durum

Çukurçayır Mahallesi'nde kar yağışı sonrası son durum

Trabzon'da yağan kar yağışı şehrin yüksek kesimlerinde etkisini daha çok gösterirken, Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mahallesinde ulaşım ve hayat adeta durma noktasına geldi. Öyle ki yollar adeta karla kaplanarak kapandı.

çukurçayır kar yağışı

Trabzon'da kar yağışı sonrası uçuşlar iptal edildi

İki gündür Şehri esir alan kar yağışı sonrası Trabzon Havalimanından açıklama geldi. Kar yağışının şiddetini artırması sonrası tüm uçuşlar iptal edildi.

trabzon anlık hava durumu -1

Gözden kaçırmayın

Atanamayan öğretmenlere müjde! 15 bin atama yapılacak Atanamayan öğretmenlere müjde! 15 bin atama yapılacak

Trabzon Ortahisar Hava durumu 
Trabzon Akçaabat Hava durumu 
Trabzon Araklı Hava durumu 
Trabzon Maçka Hava durumu 
Trabzon Tonya Hava durumu 
Trabzon Beşikdüzü Hava durumu 
Trabzon Arsin Hava durumu 
Trabzon Hayrat Hava durumu 
Trabzon Yomra Hava durumu