Trabzon'un  Beşikdüzü ilçesinde 25 Ağustos tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Davut Kasap’ın ailesi, adalet bekliyor.

ŞOFÖRÜN YARGILANMASINI İSTİYORLAR

Trabzon'un  Beşikdüzü ilçesinde 25 Ağustos tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Davut Kasap’ın ailesi, adalet bekliyor. Emniyet şeridinde aracına binerken 140 kilometre hızla gelen bir aracın oğlunu hayattan kopardığını ileri süren acılı baba Özkan Kasap, bekledikleri adalet gelmediği için acılarının daha da arttığını dile getirdi. 2 çocuğu yetim kalan Davut Kasap’ın eşi Aslıhan Kasap da, eşine çarpan aracın şoförünün bir an önce adalet karşısında hesap vermesini istiyor.

DENETİMLİ SERBESTLİĞİ ELEŞTİRDİLER

 Şoför ceza alması gerektiğini savunan Özkan Kasap, “İki kişiye sebep oldu. Benim çocuğum öldü, diğer kadın 2-3 sefer ameliyat geçirdi. Adam halen daha dışarda. Böyle adalet olmaz! Biz adalete nasıl güveneceğiz? Savcı iki sefer tutuklama talep ediyor ama hakim denetimli serbestlikle bırakıyor.” iddialarında bulundu. Eşini kazada kaybeden Aslıhan Kasap da, “Eşimin kaza geçirdiğini öğrendiğimde çok üzüldüm. Türk adaletine güveniyorum. 2 çocuğum yetim kaldı. İnşallah eşimin kanı yerde kalmaz.” dedi. 

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde 25 Ağustos tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Davut Kasap’ın ailesi, adalet bekliyor. Emniyet şeridinde aracına binerken 140 kilometre hızla gelen bir aracın oğlunu hayattan kopardığını ileri süren acılı baba Özkan Kasap, bekledikleri adalet gelmediği için acılarının daha da arttığını dile getirdi. 2 çocuğu yetim kalan Davut Kasap’ın eşi Aslıhan Kasap da, eşine çarpan aracın şoförünün bir an önce adalet karşısında hesap vermesini istiyor.  Oğluna çarpan aracın şoförünün dışarda olmasına tepki gösteren Özkan Kasap, “25 Ağustos’ta kaza yaşandı. Oğluma çarpan aracın şoförüne hiçbir işlem yapmadan denetimli serbest veriyorlar. Denetimli serbestlikle dışarı bırakıyorlar. Adam dışarda işinde gücünde. Ben oğlum ise mezarda. Şu ana kadar ne adalet tecelli etti ne de bir yerden cevap aldım. Hiçbir mahkemeye çıkmadı. Evrak toplandığı için beklendiği söyleniyor. Savcı iki kez aracın şoförü için denetimli serbestlik talep etti ancak hakim denetimli serbestlik verdi. Şu ana kadar adalet denen bir şey yok. Böyle şey olur mu! Ben çocuğumu koyuyorum mezara, adam işinde gücünde. Ben böyle bir adalet hiç görmedim, duymadım. Bizim acımız var. Adam zevki sefasında.” ifadelerini kullandı.

BÖYLE ADALET OLMAZ!

Kazanın nasıl gerçekleştiğine dair bilgilerini de anlatan baba Kasap, “140 kilometre hızla beraber, 4 şeritli yolda en sağ şeritteyken sol şeritten önüne araba çıkıyor. Tam sağ yapıp vuruyor. 32 kilometre kenardan çocuğumu arabayla beraber sürtüyor. 16 kilometre atıyor. Ayriyeten 85 yaşındaki bir kadına da vurdu. Çöp konteynerine vuruyor. Çöp konteyneri de gidip kadına vuruyor. İki kişiye sebep oldu. Benim çocuğum öldü, diğer kadın 2-3 sefer ameliyat geçirdi. Halen daha adam dışarda. Böyle adalet olmaz! Biz adalete nasıl güveneceğiz? Adam vuruyor, yüzde 100 suçlu. Trafik raporuna göre yüzde 100 suçlu ama adam dışarıda. Savcı iki sefer tutuklama talep ediyor ama hakim denetimli serbestlikle bırakıyor.” iddialarında bulundu.

BEKLENTİM BİR AN ÖNCE MAHKEMEYE ÇIKMASI VE TUTUKLANMASI

Türk adaletinden beklentisini aktaran Özkan Kasap, “Herhangi bir husumet olmadığı için serbest bırakılmış. Ne alakası var? Kazaya sebep oluyorsun. Uykusuz uykusuz yola Aydın’dan çıkıyor. 140 kilometre süratle geliyor. Orada 140 kilometrelik surat yeri de yok. Bu çeşit insan hala dışarda. Benim Türk adaletinden beklentim bir an önce mahkemeye çıkması ve tutuklanması. Ben çocuğumu toprağa koyuyorum adam zevki sefasında. İşinde gücünde. Benim torunlarım var, gelinim var. Mağdur durumda. 3 tane yetim bıraktı bana. Çalışıyordu, ekmeğini kazanıyordu. Zaten oraya da ekmek parası için gitmişti.” açıklamalarında bulundu.

BEN ÇOCUĞUMU MEZARA KOYDUM, O BİR GÜN BİLE İÇERİDE YATMADI

Kazaya sebep olan kişinin birkaç kez görüşmek istediğini ancak Türk adaletine güvendiği için geri çevirdiğini de dile getiren Özkan Kasap, “Maalesef şu an adalete de güvenemiyorum. Çünkü bir işlem yapmıyorlar. Belirli bir duruşma günü hiçbir şey yok. Ben çocuğumu mezara koydum, o bir gün bile içeride yatmadı. Gitti ve denetimli serbestlikle bıraktılar. Bu mu adalet! Biz adalete böyle mi güveneceğim. Bir an önce mahkemeye çıksın. Mahkeme görün. Adaletin verdiği karar da kabulümüz. Ama bir seneye yanaşıyor. Benim oğlum mezardayken o bir duruşmaya bile çıkmadı. Böyle şey mi olur. Git haftada bir imza ver. Tamam. Bu mu adalet. Ben böyle bir adaleti kabul etmiyorum ve istemiyorum da. Biz adalete böyle mi güceneceğiz! Adalet buysa demek ki insanın hiç kıymeti yok.” değerlendirmelerinde bulundu.

Trabzon trafiği artık bu yükü kaldırmıyor Trabzon trafiği artık bu yükü kaldırmıyor

2 ÇOCUĞUM YETİM KALDI

Eşini trafik kazasında kaybeden Aslıhan Kasap, “Eşimin trafik kazası geçirdiğini öğrendiğimde çok üzüldüm. Türk adaletine güveniyorum. 2 çoğum yetim kaldı. Kirada oturuyorum. Onlar yüzünden zorluk yaşıyorum.  Türk adaletine güveniyorum. İnşallah sonucu hayırlı olur. İnşallah eşimin kanı yerde kalmaz.” ifadelerini kullandı. Kaza haberini aldığı ilk anı da anlatan Seda Kasap, “Arkadaşım geldi. Eşimin kaza geçirdiğini, hastanede yoğun bakımda olduğunu söyledi ama meğerse ölmüş. Hastaneye getirdiler. Serum taktılar. Serum taktıktan sonra eşimin vefat ettiğini söylediler. Bizim aracımız bir hafta öncesinden sanayideydi. Arızalıydı. Arıza olunca araç bakmak için emniyet şeridine çekilmez mi? Ne oldu diye arabaya bakamaz mı? Hızlı bir şekilde gelip adamı öldürmek mi lazım? Türk adaletine güveniyorum inşallah hayırlısıyla olumlu sonuç çıkar.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Songül MAZLUM