Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısının ilk birleşimi dün başladı. İmar Kanununun 18. maddesinin bazı mahallelerde uygulanacağını haber alan vatandaşlar ise Büyükşehir Belediyesine akın etti. Meclisi takip etmek isteyen vatandaşlar güvenlik tarafından içeri alınamayacağı belirtilse Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 15 kişinin içerisinden birkaç kişiyle meclis başlamadan önce görüşme sağladı.

Trabzon'da lise öğrencisi kalbine yenik düştü Trabzon'da lise öğrencisi kalbine yenik düştü


“İMAR PLANI İPTAL EDİLECEK”


Yavuz Genç adlı vatandaş, “İmar planıyla alakalı bir konu olacaktı. Toplantıyı dinlemek için belediyeye gittik. Güvenlik bizi almadı. Ufak tefek hır gür olunca Belediye Başkanı haber gönderdi. Birkaç arkadaşımız hem Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile görüştü. İmar planını meclis toplantısında iptal edeceklerini söylediler.
Düzyurt, Kutlugün, Çukurçayır, Gölçayır’daki imar planları iptal edildi. Bu mahallelerde yapılacak B18 imar planı askıdaydı. Bu imar planını geçirdikten sonra C18 uygulanacaktı. Bu cuma ya da gelecek ayın meclis toplantısında iptal edeceklerini belirttiler. Kanuni Bulvarı yapılacaksa da bunu Karayolları yapacak. ” diye konuştu.