Doğu Karadeniz’de aralarında Trabzon’un bir mahallesinin de bulunduğu 5 mahalle için karar alındı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak 1 Temmuz itibariyle 62 ilde ikamete kapatılan mahalle sayısının bin 169'a çıkarıldığını duyurdu. Doğu Karadeniz’de de aralarında Trabzon’un da bulunduğu 5 ilde 5 mahalle ikamete kapatıldı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak 1 Temmuz itibariyle 62 ilde ikamete kapatılan mahalle sayısının bin 169'a çıkarıldığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Ülkemizde çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak Bakanlığımızca daha önce belirli illerimizdeki 781 mahalle yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi dışında geçici koruma kaydına, uluslararası koruma kaydına, ikamet iznine, geçici koruma veya uluslararası koruma ile ikamet izni kapsamındaki yabancıların ikamet ili değişikliği yapılması işlemlerine kapatılmıştır. 1 Temmuz 2022 itibariyle kapalı mahalle sayısı 1169’a çıkarılmış olup kapalı mahalleler ekte yer almaktadır.” denildi.

Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor? Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor?

TRABZON'DA HANGİ MAHALLELER KAPATILDI?

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde de aralarında Trabzon’un da bulunduğu 5 kentte 5 mahalle ikamete kapatıldı. Trabzon’un Pazarkapa Mahallesi yabancı ikametine kapatıldı.  Bayburt’un merkez ilçesine bağlı Yolaltı köyü, Giresun’un Keşap ilçesine bağlı Geçit köyü, Gümüşhane Merkez’e bağlı Yağlıdere köyü, Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Abdullahhoca köyü yabancıların ikametine kapatıldı.