Trabzon'da mezrada su sorunu vatandaşlar mağdur ediliyor.

Trabzon’un Tonya ilçesi Büyük Mahallesinde yaşanan su sorunu vatandaşları mağdur ediyor. Su sorunuyla ilgili makamlara defalarca dilekçe verildiği ancak söz konusu alanın hazine arazisi diye geçtiği TİSKİ’nin hizmet kapsamına girmediği, ilçe belediyesince de henüz bir adım atılmadığı kaydedildi.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Aydın, “Mahallemizde 150 hane var. Bunların yarısından çoğunda su sıkıntısı var. Defalarca dilekçe verdik. Bize gelen ilginç bir cevap oldu. Evlerimizin bulunduğu alanların hazine arazisi olduğu bu nedenle su sorunuyla ilgilenemeyeceklerini belirttiler. Benim evimin tapusu var. İmar kanunu kapsamında. Ama nedense hazine arazisi diye geçiyor denilerek su sorunuyla baş başa bırakıldık. Hiçbir işlem yapılmıyor.” diye konuştu.

İlgili kurumlara defalarca dilekçe verdiklerini söyleyen Aydın, “Mezramız Tonya Büyük Mahallesine bağlı İspantamado mezrasında olan sorunumuza karşılık TİSKİ yetki dahilinde olmadığını ilçe belediyesi ise değerlendirileceğini belirtmiş. Ancak dilekçemde özellikle su sorunu yaşadığımızı söyledim. Yol hususunda ise hiçbir düzeltme olmamıştır. Daima erteleyip oyaladılar. Köylü imza topladı. CİMER’e, Açık Kapıya,  Tonya Kaymakamlığına, TİSKİ’ye ve Tonya ilçe belediyesine dilekçe verdik. Buna rağmen hala mağduriyetimiz devam ediyor. Yılın 6 ayı burada kalıyoruz. Hayvancılıkla geçinen komşularımız var. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.” dedi.

Trabzon’da işçileri taşıyan araç uçurumdan yuvarlandı! Trabzon’da işçileri taşıyan araç uçurumdan yuvarlandı!

TİSKİ ise dilekçeye verdiği cevapta “Yapılan incelemede başvuruya konu olan mevkiinin hazine arazisinde olduğu ve mezra alanı olarak kullandığı tespit edilmiş olup, taleplerinin TİSKİ Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu hizmetler kapsamında olmadığından dolayı her hangi bir işlem yapılamamıştır.” ifadeleri yer aldı.