Trabzon Muhtarlar Derneği Başkan Hamdi Bekar, yönetim kurulu ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Songül MAZLUM - Trabzon Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Bekar, yönetim kurulu ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde, Büyükşehir ve TİSKİ’ye yönelik destek açıklamalarında bulunurken, Trabzon Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ün geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayı eleştirdi. Muhtarlar olarak hizmet ve randevu alabildiklerini dile getiren Bekar, “Büyükşehir Belediyesine haksızlık yapılıyor.” derken, Konfederasyon Başkanı Aktürk, “Özel işyerlerinde meydana gelen sorunları belediyeye ve TİSKİ’ye yaptırmak istemeleri çok büyük talihsizliktir.” Sözleriyle eleştirildi.

Konfederayona tepki Büyükşehire destek (2)

Trabzon Yıldızlı'da vatandaşlar doğalgaz için eylemde -CANLI Trabzon Yıldızlı'da vatandaşlar doğalgaz için eylemde -CANLI

Trabzon Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Bekar, yönetim kurulu ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde, Büyükşehir ve TİSKİ’ye yönelik destek açıklamalarında bulunurken, Trabzon Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ün geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayı eleştirdi. Muhtarlar olarak hizmet ve randevu alabildiklerini dile getiren Bekar, Büyükşehir Belediyesine haksızlık yapıldığını savundu. Konfederasyon Başkanı Aktürk ise, “Özel işyerlerinde meydana gelen sorunları belediyeye ve TİSKİ’ye yaptırmak istemeleri çok büyük talihsizliktir.” sözleriyle eleştirildi.

ORTAHİSAR İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZDEN VE BAĞLI KURUMLARINDAN MEMNUNUZ

5 ay önce kurulan derneğin 18 ilçeyi kapsayacak şekilde yapılandığını dile getiren Başkan Bekar, "Derneğimiz özelde Ortahisar ilçemizde genelde 18 ilçemizi kapsayan Trabzon ilimizin tümünde çalışmalarına devam etmektedir. Derneğimiz bu kısa zaman süre içerisinde üye sayısını 64 de çıkarmıştır. Bildiğiniz gibi 708 mahallemiz bulunmaktadır. Derneğimizin ana ilkesi sevgi, saygı çerçevesinde demokrasilerin temel taşı olan  değerli muhtarlarımızın mahalleriyle ilgili sorunların çözümünde yardımcı olmaktır. Bunun yanı sıra muhtarlarımızın eğitilmesi, özlük haklarının daha iyi hale getirilmesi, özellikle imar konusunda ve çevre düzenleme konularında mutlaka muhtarlarımızla görüşülmesi, onların fikir, düşünce ve önerilerinin dikkate alınması, değerlendirilmesi, Fen İşleri ve yatırımlarla ilgili konularda realist bir çalışma programının yapılabilmesi için mutlaka muhtarlarımızla birlikte çalışılmaması gerektiğini resmi kurumlarımızla yaptığımız toplantılarda ve görüşmelerde gündeme getirdiğimizi ve takipçisi olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu arada bir önceki yıl programda bulunan yapılmayan veya yarım bırakılan işlerinde yapılması ve bitirilmesi konusunda etkin bir şekilde çalıştığımız da vurgulamak istiyorum. Biz tüm Trabzon Muhtarlar Derneği olarak özellikle özelde Ortahisar Belediyemizden, Büyükşehir belediyemizden ve bağlı kurumlarından memnunuz, bu vesileyle Ortahisar Belediye Başkanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Murat Zorluoğlu Bey’e ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konfederayona tepki Büyükşehire destek (1)-1

HAKSIZ VE TARAFLI SUÇLAMALARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Trabzon Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk’ün iş insanı Vehbi koç ile bir araya geldiği kahvaltı Büyükşehir Belediyesini eleştirmesine de atıfta bulunan Başkan Bekar, haksız ve taraflı suçlamaları şiddetle kınadıklarını söyledi. Randevu ve hizmet alımı noktasında sorunlar yaşandığının dile getirilmesine tepki gösteren  Başkan Bekar, “Son günlerde belli çevrelerce Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve TİSKİ Genel Müdürümüze karşı yapılan haksız ve taraflı suçlamaları şiddetle kınıyoruz. Yapılan haksız ve mesnetsiz suçlamaların Tüm Trabzon Muhtarlar Derneği ve üyeleri ile alakası yoktur. Derneğimiz ve üyelerimiz ihtiyaç durumunda ve randevu sistemi dahilinde gerek dernek olarak, gerekse üyelerimiz Büyükşehir Belediye Başkanımızla, TİSKİ Genel Müdürü veya diğer daire başkanlarıyla görüşmüş ve mahallemizle ilgili taleplerimiz değerlendirilmiş, yapılması mümkün olanlar zaman içinde yapılmıştır.” açıklamalarında bulundu.

Büyükşehir Belediyesinin 18 ilçede yaklaşık 900 bin kişiye hizmet etmeye çalıştığını vurgulayan Başkan Bekar, eski Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu döneminde projesi hazırlanarak AB fonlarından hibesi alınan altyapı işleri işinin mimarının da Başkan Murat Zorluoğlu olduğunu ileri sürdü. Başkan Gümrükçüoğlu döneminde yapılan çalışmalar gündeme getirilmeden Zorluoğlu’nun başarılı bir performans ortaya koyduğunu ileri süren Başkan Bekar, “Son dönemlerde eski belediye başkanımız sayın Karakullukçu’dan sonra alt yapı çalışmalarının mutlaka yapılması kararı alan, büyük maliyetlere rağmen yılmadan bu hizmetin gerçekleşmesi için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve TİSKİ Genel Müdürümüze haksızlık edildiğini bir kere daha vurgulamak istiyorum.” diye konuştu.

Konfederayona tepki Büyükşehire destek (1)

Başkan Aktürk’ün açıklamalarına işaret eden Başkan Bekar, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Belediyelerin veya TİSKİ’nin görevi ve yetkilerinin ne olduğunu bilmeyenler özel işyerlerinde meydana gelen sorunları belediyeye ve TİSKİ’ye yaptırmak istemeleri çok büyük talihsizliktir. Fakat ne gariptir ki Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve TİSKİ Genel Müdürümüze yapılan bu yanlı ve haksız suçlamalara cevap vermesi gerekenler sessizliğe bürünmüşlerdir. Bu durumu da bütün kamuoyu yakından takip etmektedir. Biz Tüm Trabzon Muhtarlar Derneği olarak Trabzon’un 18 ilçesinde yapılan bütün yatırımları yakından takip etmekteyiz. Bu arada yapılmayan, aksatılan ve yarım bırakılan işler konusunda üyelerimizle istişare ederek yetkilileri de uyardığımızı belirtmek istiyorum. Açıklamalarıma son verirken şunu vurgulamak istiyorum. Asil insan idare eder, aciz insan şikayet eder, basit insan iftira eder, dürüst insan sabreder.”  TİSKİ eli ile şehrin merkezinde yürütülen altyapı çalışmaları projesinin eski Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu döneminde hazırlandığının ve kaynağının oluşturulduğunun hatırlatılması üzerine Başkan Yardımcısı Hasan Fahri Akçay,  “Bu kent için çivi çakan herkesten Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.