TEKNOFEST Trabzon hız kesmeden devam ediyor! TEKNOFEST Trabzon hız kesmeden devam ediyor!

Trabzon’un yenilenen yüzüyle yayalaştırılan Maraş Caddesinde zeminin yer yer zarar gördüğünü hatta elle koparılabildiğini dile getiren CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, bu görüntülerin de sosyal medyada paylaşıldığını açıkladı. Zorlu, Büyükşehirin kesin kabullerini uzatması gerektiğini kaydetti.

WhatsApp Image 2022-07-04 at 18.24.06

MARAŞ İÇİN EN AZ 2 YIL…


Zorlu, “Maraş Caddesi gerçekten güzel görsel yapıya kavuştu. Özellikle araç trafiğinden uzaklaşması güzel oldu. Orada beklentimiz, değişik sosyal alanların olması, bankaların uzaklaşması. Bu da zamanla olacak. Bu malzemeyle ilgili bir takım eleştirilerde bulunmuştum. Ama şu an, çokça bozulmalar oluyor. Elle koparılmaya başlandı. Bazı yerlerde imalat tabiri caizse saçaklanarak yapılmış. Bunu yapan müteahhit, kesin kabulü uzatılarak yapılması gerekiyor. Burada en az 2 yıl, karın malzemenin üzerinden geçmesi gerekiyor. Eksikliklerin yapılarak sonucun beklenmesi gerekiyor” şeklinde belirtti.

FWHyJwcVUAUhqzX
GENÇ HAK VERDİ


Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise “Maraş Caddesinde geçici kabulleriyle ilgili görüşlerinize katılıyorum. Aynı görüşte olacağını düşünüyorum büyükşehir belediye başkanımızın da. Hassas bir imalat var orada. Ama çok da estetik ve güzel imalat oldu. Bunu da görmemiz lazım.” dedi.


YAYLALI, “5+5 YIL GARANTİSİ VAR”


AK Partili üye Mustafa Yaylalı ise, “Maraş Caddesiyle ilgili yapılan kaplama 5 bin 600 metre kare civarında. Beklenen olumsuzluklar dahilinde gerçekleşen olumsuz 1 metrekare alanı bile bulmuyor. Alanda kabul süreçleri devam ediyor. Burada hem temizleme, hem yıkama, hem de cilalama işlemi yapılacak. Bu projede belli bir yoğun kullanımdan sonrası hesaplanarak hizmete açılmış. Bayramdan sonraki haftayı takip eden süreçte kabul işlemi tamamlanmadan önce yıkama, temizleme ve cilalama işlemleri yapılıp ilgili idareye teslim edilecek. Uygulama ve malzeme açısından 5+5 yıllık garanti ve düzeltme işlemi var. 1 kış üzerinden geçtikten sonra durum net olarak ortaya çıkacak. Şuanki gündeme gelen olumsuzluklar beklenen olumsuzlukların içinde hatta daha küçük kısımda kaldı. Bundan sonrasını bekleyip görmek lazım. En önemli şey 5+5 yıl uygulamacının garantisi sözleşme ile teminat altına alınmış” dedi.