Trabzon Ortahisar’da zabıta ekipleri gün içinde aralarında zincir marketlerinin de bulunduğu 40 marketi denetlerken, denetimler sonucu 27 iş yerine ceza yazıldı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Vatandaşlarımızın hakkını korumak önceliğimiz. Zabıta ekiplerimiz, sıkı denetimlerini sürdürecek.” dedi.

market denetimi

Marketlerde yapılan dev zamlar sonrası döviz kurlarında düşüş olmuş ancak bu düşüş marketlere gıda vb. ürünlere yansımamıştı. Trabzon’da marketlere denetim yapılıyor. Yıl sonu denetimleri ve döviz kurlarının düşüşü ardından fahiş fiyat uygulamasını sürdüren marketlere Ortahisar Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından denetimler sıklaştırıldı.

DENETİMLER SÜRECEK

Ortahisar Belediyesinden yapılan açıklamada, “Büyük marketlerin hepsinde denetim yapıyoruz. Bir kısmına ceza yazdık, bir kısmına zamanı geçmiş gıda maddeleri ile ilgili tutanak tutulup gıda maddeleri tarım müdürlüğü ile beraber imha edildi. Belediye Başkanımızın talimatı doğrultusunda her gün maddi marketlerde denetim yapıyoruz. Pandemi sürecince marketlerde denetimi bir gün olsun aksatmadık.

market denetimi ortahisar

Vatandaşlarımızın hakkını korumak önceliğimiz.. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için ilçemiz genelinde reyon / kasa fiyat kıyaslaması ve genel denetim yaptı. Son kullanma tarihi geçen ürünleri toplayan ekiplerimiz gerekli kontroller sonucunda cezai işlem uyguladı. Zabıta ekiplerimiz, sıkı denetimlerini sürdürecek” ifadelerine yer verildi.

Rabia MOLLAOĞLU