Ortahisar Belediye CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Kahraman Maraş Caddesi’ne ambulansın giremediğini 45 dakika sonra hastaya ulaşıldığını açıkladı.

Bakan Muş Trabzon'da Bakan Muş Trabzon'da

Zorlu yaptığı konuşmada “Havuzda giderler konusunda ortak arıyordunuz. ortahisar ilçesinde sorunlarda tekrara düşüyoruz. Bazı konular var ki bir adım ileri gidilmiyor. Büyükşehir ganita’dan vura vura yapılanları anlatıyor. Gülcemal konusunda bir arpa yol alamadık. Karayolları tahkimat çalışması yapılıyor deniyor. Başka bir gelişme yok. Tam bir mezhebelik. Çöplük. Müteahhit firmaların yatak deposu olmaya başladı. Katkı yatılı yerler yapılıyor. 2-3 yıl daha yatırım yapılmayacak gibi duruyor. Tahkimat yapılmıyor. Mustafa Yaylalı’ya sormak isterim.  Burası dolgu alanı ise kullanım alanına uygun yapılmıyor.hafriyat döküm alanı ise yine kullanım alanı yanlış. Büyükşehirde gerekeni söylüyor musunuz?” dedi.

İŞÇİLERİN ALACAĞI NET MAAŞ BELLİ OLDU

Zorlu “Orbel’deki işçi arkadaşlarımızın maaş farklarını konuşmuştuk. Şimdi bin 500 net brüt alacaklar mı?” diye sordu.
Başkan Genç bin 137 lira net para alacaklarını kaydetti.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM”

Yayalaştırılan Maraş Caddesi’ne ambulansın giremediğini hastaya 45 dakika sonra müdahale edildiğini belirten
Zorlu, mecliste suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti. Zorlu “2 Eylül Cuma akşamı 21.00’da genç bayan arkadaşımız bayılıp kafasını sert zemine çarptı. Ambulans geliyor. Sağlıkçılar içeriye 45 dakika müdahale edilebiliyor. Buradan suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Arkadaşlar içeri giremedi. Zannedersem Büyükşehir çalışanları ambulansın içeri girmesine engel oldu. Çöp arabası içeride vardı. Umarım arkadaşımızda kalıcı hasar olmamamıştır.” açıklamalarında bulundu.

ÖNCELİK AMBULANSINDIR

Başkan Genç, “Maraş Caddesi trafiğe kapandı. Can güvenliğiyle alakalı bir durumdur. Ambulans niye orada bekleyecek. Temizlik araçlarımız varken ambulans neden olmasın. Hangi sistemle açtırılıyorsa ambulansın önce entegrasyon olması lazım. Bu konuyu Büyükşehirde dile getirelim.” Diye cevap verdi.

--61medya haber servisi--