Trabzon'da son zamanlarda gündemden düşmeyen ve sürekli hortlatılan LGBT için STK'lar yürüyüş düzenliyor.

LGBT sapkınlığını yer yüzüne daha fazla yaymak için küresel bir proje çerçevesinde yürütülen propagandaya karşı çeşitli ülkelerde tepkiler oluşmaya başladı. Türkiye’de de önce İstanbul Sözleşmesi feshedildi ardından aileler gelecek nesilleri korumak adına sokağa inmeye başladı. İlk protesto İstanbul’a gerçekleştirildi.

Trabzon Aile ve Dayanışma Derneği’nin eşcinselliğe karşı “Ailenin ve toplumun temelini yıktığı” gerekçesiyle “Sapkınlığa Karşı” yürüyüş gerçekleştirdi. Yapılan yürüyüşe, Diyanet İşleri Başkanlığı, KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı ve Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği de katıldı.

Ardından Konya’da geniş çaplı bir protesto yürüyüşü yapıldı. Trabzon’da ise STK’ların organizasyonu ile bugün LGBT sapkınlığına karşı aile yürüyüşü yapılıyor.

Aile Dayanışma Platformu adına konuşan Sözcü Ahmet Köken,

“Şehit kanlarıyla yurt edindiğimiz bu kutsal topraklara dün topla tüfekle saldırıp hüsrana uğrayanlar bugün daha tehlikeli ve daha sinsi planlarıyla saldırıların devam etmektedirler. Bugünkü saldırı Allah’ın ahseni takvim üzerine yarattığı insanın fıtratındadır, insanlığadır, insanlığın geleceğinedir" dedi.

"Bizi biz yapan tüm değerlerimize savaş açtılar"

İnsanın temiz fıtratını bozmak, ailenin ve dolayısıyla toplumun temelini sarsmak hatta yıkmak için her türlü şeytani eylemlerini fütursuzca devreye sokmuşlardır. Biz sizi bir dişi ve bir erkekten yarattık ayetine muhalif bir şekilde ne idüğü belirsiz olan cinsiyetsiz bir toplum inşa etmenin beyhude çabası içine girip devletimize, milletimize, ailemize, evlatlarımıza ve bizi biz yapan tüm değerlerimize savaş açtılar. 

Topyekün bir mücadeleye girişmenin zamanı gelmiştir

Nesiller boyu bir sorun olacağına değinen Köken; Bu savaş nesillerimizin, geleceğimizin ve milletimizin kurtuluş savaşıdır. Açılan bu savaşı bertaraf edebilme adına topyekün bir mücadeleye girişmenin zamanı gelmiştir. Ailemizi ve neslimizi koruyabilmek adına her türlü meşru mücadelesi göstermek, insanlık görevimizdir. Nesillerin devamı, insanlığın geleceği bu mücadeleye bağlıdır. Biz uyanık olursak biliniz ki bu azgın azınlığın çabası boşa çıkacaktır. Kirli elleriyle iğrenç emellerini gerçekleştirme hayalleri beyhude bir çabadan öteye gitmeyecektir.” dedi.

Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) Karadeniz Bölge Temsilciliğine Trabzon’dan aday Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) Karadeniz Bölge Temsilciliğine Trabzon’dan aday

Trabzon Aile ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği LGBTQ+ karşıtı yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüşe, vatandaşların yanı sıra birçok Dernek ve üyeleri de katılım sağladı.

Trabzon Aile ve Dayanışma Derneği Platform Sözcüsü Ahmet Köken konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada “Aziz milletimiz, değerli Trabzonlular, Şehit kanlarıyla yurt edindiğimiz bu kutsal topraklara dün topla, tüfekle saldırıp hüsrana uğrayanlar bugün daha tehlikeli ve daha sinsi planlarıyla saldırılarına devam etmekteler. Bugünkü saldırı Allah’ın Ahseni takvim üzere yarattığı insanın fıtratınadır, insanlığadır, insanlığın geleceğinedir” ifadelerine yer verdi.

“ İNSANLIK GÖREVİMİZDİR”

LGBTQ+’ların cinsiyetsiz bir toplum inşa ettiğini savunan Sözcü Ahmet Köken “İnsanın temiz fıtratını bozmak, ailenin ve dolayısıyla toplumun temelini sarsmak hatta yıkmak için her türlü şeytani eylemlerini fütursuzca devreye sokmuşlardır. ‘Biz sizi bir dişi ve bir erkekten yarattık’ ayetine muhalif bir şekilde ne idüğü belirsiz olan cinsiyetsiz bir toplum inşa etmenin beyhude çabası içine girip devletimize, milletimize, ailemize, evlatlarımıza ve bizi biz yapan tüm değerlerimize savaş açtılar. Bu savaş nesillerimizin, geleceğimizin ve milletimizin kurtuluş savaşıdır. Açılan bu savaşı bertaraf edebilme adına topyekun bir mücadeleye girişmenin zamanı gelmiştir. Ailemizi ve neslimizi koruyabilmek adına, her türlü meşru mücadeleyi göstermek, insanlık görevimizdir. Nesillerin devamı, insanlığın geleceği bu mücadeleye bağlıdır. Biz uyanık olursak biliniz ki bu azgın azınlığın çabası boşa çıkacaktır. Kirli elleriyle iğrenç emellerini gerçekleştirme hayalleri beyhude bir çabadan öteye gitmeyecektir. Bin yıldan beri hak ile batıl savaşında hakkın Bayraktarlığını kuyusuna yapan bu millet, onların sapkın fikirlerini tarihin gayya gönderecek güç ve kudrete sahiptir” dedi.

“AİLE DEĞERLERİMİZİ AYAKTA TUTMAK İÇİN MÜCADELE ETMEYE DAVET EDİYORUZ”

“Azgın azınlığın fikirlerine ve eylemlerine karşı, bizi biz yapan değerlerimizden aldığımız güçle mücadelenin zamanı geldi ve geçmektedir” diyen Sözcü Köken sözlerini şöyle sürdürdü; “Çocuklarımızın ve neslimizin tertemiz zihinlerini Koruyabilmek amacıyla, toplumun temeli olan ailemize uzatılan kirli ellere engel olmak için sizleri gerek toplumsal hayatta gerekse sosyal ve görsel medya platformlarında, hayatın her alanında topyekun bir mücadeleye ve farkındalık oluşturmaya davet ediyorum. Bu sapkın azınlığın saldırılarına karşı gerekli dirayeti göstermediğimizde göz aydınlığımız evlatlarımız, neslimiz başta olmak üzere ailelerimiz, toplumumuz dolayısıyla vatanımız, milletimiz ve geleceğimiz tehlike altındadır. Temiz ve saf çocuklarımızın fıtratını, gençlerimizin tertemiz duygularını, kutsallığını kabul ettiğimiz evlilik kurumumuzu, ailemizi, neslimizi ve dolayısıyla geleceğimizi, bu iğrenç saldırılardan korumak biliniz ki bizim elimizdedir. Bu alandaki ihmalin, telafisi mümkün olmayan zararlara, neden olma potansiyeline sahip olduğunu, lütfen aklınızdan çıkarmayın. Aile değerlerimizi ayakta tutmak için, kızlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, yaşlılarımız, çoluk, çocuk tüm aile efradımızla, devletimizi, kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve kendisinde sorumluluk hisseden herkesi tek ses olmaya ve birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz”

DİLEKOĞLU AİLESİ: AİLENİN ÖZÜNÜ KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yürüyüşe ailecek katılan Ayşe ve Muhammet çifti LGBTQ+ hakkında şu ifadeleri kullandı:

Ayşe Dilekoğlu “ Ailenin çekirdeğine koyulan dinamiti engellemeye çalışıyoruz. Gerçekten Türk toplumundaki aile kavramını yok etmeye çalışıyorlar bizde iyi bir aile olarak buna karşı durmaya çalışıyoruz. Ailenin özünü korumaya çalışıyoruz. Biz bu yürüyüşle ülkemizde aile kavramını kaybetmemiz için uğraşan herkese sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.”

“Muhammet Dilekoğlu “Buraya gelme sebebimiz son yıllarda sadece Türk aile yapısına değil dünya da aile yapısına gerçekleştirilen saldırıları kınamak ve aynı zamanda da bu saldırıları karşı bir kitlenin olduğunu bilmelerini istiyoruz o yüzden buradayız. Şuanda Türk aile yapısına ciddi bir şekilde saldırı var özellikle LGBT denen sapkın kişilerce veya bunlara yönlendirilen kişilerce aile yapısının bozulması ve özellikle Türk İslam kimliğinin yok edilmesi için çaba sarf ediliyor, bunu önlemek için buradayız. Şunu söylemek istiyorum burada olup gerçekten olayın farkında olmayan çok kişinin olduğunu düşünüyorum. Evvela çocuklarımızı ve yetişkinleri saldırı altına alan bazı medya organlarına karşı tedbirli olmaya çağırıyorum bütün inançlı insanları.”

“DUR DEMEK İÇİN BURADAYIZ”

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Nurettin Kurt aile ve aile değerlerine karşı çok güçlü bir baskı ve zorlama olduğunu söyleyerek “Dünyanın çeşitli ülkelerinden olan bütün üyelerimizle birlikte dur demek için buradayız. Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Somali’den ve birçok ülkeden uluslararası öğrencimiz var. Hep beraber bu sapkınlığa dur demek için Trabzon Meydanında toplandık

Perinçek : LGBT Türkiye için mahvolmak demektir !

Öte yandan TV100 programına katılan Vatan partisi genel başkanı Doğu Perinçek STK'ların Lgbt karsıtı Aile yürüyüşüne destek verdi. Bu yürüyüşlere karşı çıkanlara "Yapmayın çok yanlış yapıyorsunuz ,LGBT Türkiye için mahvolmak demektir" dedi.