Kadırga Yaylası’nda geleneksel hale getirilen yayla şenliği bu yıl bir kez daha yapıldı.

61medya haber servisi - Kadırga Yaylası’nda yapılan şenliğe vatandaşların yanı sıra siyaset camiasından da yoğun ilgi gösterildi. Kadırga Yaylası’ndaki şenliğe katılım sağlayan isimlerden biri de Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım oldu. Başkan Yıldırım, “Bugün, Trabzon Şalpazarı ve Gümüşhane Kürtün ilçelerinin sınırında temiz havası ve doğal güzellikleriyle huzur veren Kadırga Yayla Şenlikleri'nde Gümüşhaneli ve Trabzonlu hemşehrilerimizle buluştuk. Hoş sohbetleri ve konukseverliklerinden dolayı hemşehrilerimize teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Kadırga Yaylası kriz üretti

BAŞKAN’DAN ÖZÜR İSTEDİ

Trabzon'da Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlükleri Kurumsallaşma Süreçleri çalıştayı sona erdi Trabzon'da Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlükleri Kurumsallaşma Süreçleri çalıştayı sona erdi

Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir ise Başkan Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Yaylanın Trabzon Şalpazarı ve Gümüşhane Kürtün ilçelerinin sınırında olduğunun belirtilmesini eleştiren Özdemir, “Kadırga Yaylası Gümüşhane il sınırlarımız içerisindedir ve Gümüşhane'mizindir. Ümraniye Belediye Başkanı Sayın İsmet Yıldırım'ın bu talihsiz paylaşımından dolayı tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimizden özür dileyeceğini umuyorum.” açıklamalarında bulundu.