Trabzon’da Kahramanmaraş Caddesi’nin yayalaştırılmasının ardından soruna dönüşen dolmuş hatlarına yeni düzenleme geldi.

Songül MAZLUM - Trabzon’da Kahramanmaraş Caddesi’nin yayalaştırılmasının ardından Kalkınma, Havaalanı, Kaymaklı vb. dolmuş hattını kullanan yaşlıların ve hastaların özellikle hastane dolmuşlarına ulaşmak için Batı blokuna kadar yaklaşık 1 kilometre yürümek zorunda bırakılması tepki topluyordu. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Yenimahalle Durağı’na yaptığı ziyarette tepki çeken durak düzenlemesi ile ilgili yeni bir planlama yapıldığını açıkladı. Batı blokunda yer alan 6 duraki araçların doğu tarafından 1-2 hafta içinde ring düzenleyerek yolcu alabileceğini açıkladı.

WhatsApp Image 2022-07-26 at 12.18.25

TÜRSAB Başkanı Kantarcı, Sümela’daki ayinin art niyetli olduğu yönündeki söylemleri değerlendirdi TÜRSAB Başkanı Kantarcı, Sümela’daki ayinin art niyetli olduğu yönündeki söylemleri değerlendirdi

Trabzon’da Kahramanmaraş Caddesi’nin yayalaştırılmasının ardından Kalkınma, Havaalanı, Kaymaklı vb. dolmuş hattını kullanan yaşlıların ve hastaların özellikle hastane dolmuşlarına ulaşmak için Batı blokuna kadar yaklaşık 1 kilometre yürümek zorunda bırakılması tepki topluyordu. Gelen tepkiler üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da devreye girerek sorunun çözümü noktasında istişareler gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucu Batı blokunda yer alan 6 duraktan araçların ring sistemiyle Doğu blokundan yolcu alınmasın karar verildi.

WhatsApp Image 2022-07-26 at 12.18.24

HANGİ DURAKLAR RİNG YAPACAK?

Beşirli, Karşıyaka, Yenimahalle, Yeşiltepe-Aydınlıkevler, Kuran Kursu durakları ring yapacağı öğrenildi. Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, “Vatandaşın mağduriyetinin önlenmesi çok önemliydi. Günde onlarca insan gelip bize bu mağduriyetin giderilmesini istiyordu. Yaşlısı var, hastası var. Bunun çözülmesi gerektiğini düşündük. Cüzi miktarda araç sayısıyla 3’te1, 4’te1 kadarının ring aracıyla geçişinin sağlanmasıyla sorunu çözeceğiz. Trafiği çok etkilemeyecek.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-07-26 at 11.46.45

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da, şoför esnafının dolmuş dönüşümünde de Maraş Caddesi’nin yayalaştırılmasında da fedakarlıklarda bulunduğuna dikkati çekti. Milletvekili Cora, “Şimdi fedakarlık belediyemizde. Onların da gereğini yapacağından hiç şüphemiz yoktur. Başkanımız çözüm yolu arıyor. İnşallah çok kısa sürede çözülecektir.” açıklamalarında bulundu.