Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerçekleşen 30 Haziran Koruyucu Aile Günü kapsamında "Farkındalık Kortej Yürüyüşü " gerçekleşti.   Bando takımı ve müzik şöleniyle gerçekleşen yürüyüş, çevredeki vatandaşların büyük ilgisine şahit oldu. Çizgi film kahramanlarına ait kostümler giyen animatörler çocukların ilgi odağı oldu.
Daha sonra etkinlikler kapsamında Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde protokolün ve koruyucu ailelerin de katılımıyla etkinlikler düzenlendi.

EN POPÜLER BAKIM MODELİ

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Seha Sağlam ise koruyucu ailelere dikkat çekerek “Koruyucu aile bizim için önemli bir kavram. Devlet çocuk bakımını Osmanlı'dan itibaren geleneği sürdürmekle birlikte 2000 yılından sonra çocuklar için yapılanmaya gidildi. Çocuk kuruluşları yapmaya başlandı. Yine gördük ki istediğimiz sonucu alamıyoruz. Buna bağlı olarak bakanlığımız koruyucu aileye hızla önem verdi. Şu anda en popüler bakım modelleri koruyucu ailedir. Koruyucu ailelerimizden sevgi ilgi ve çocuklarımızı bakmalarını istiyoruz. Çocuklar hayata ve geleceğe güvenerek hazırlanıyorlar. Biz ailelerimizle yaptığımız konuşmalardan güzel dönüşleri alıyoruz.

56 AİLE 79 ÇOCUĞA KORUYUCU AİLE OLDU


Gönlü zengin 56 aile evinden 79 çocuğumuzu koruyucu ailelerimiz tarafından bakılıyor. Koruyucu ailede devletin çocuğu statüsü devam ediyor. Çocuklarımız kazanıyor. Hayata ve geleceğe güvenle hazırlanıyorlar. Ailelerimiz de çok güzel şeyler kazanıyor. Ailelerimiz daha önce amaçsız yaşadıklarını ifade ediyor.
Koruyucu aile uygulamasının en iyi tanıtımını yine koruyucu ailelerimiz yapıyor. Dolayısıyla koruyucu ailelerimiz de çok şey kazanıyor. Bu programda bizlere her zaman destek veren Sayın Valimiz, başkanımız ve kurum gönüllüsü gibi çalışan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sarp Sınır Kapısı'ndan gelen görüntüler gündeme oturdu! Sarp Sınır Kapısı'ndan gelen görüntüler gündeme oturdu!