Trabzon Valiliği, üniversite kaydına gelen öğrenci ve ailelerinin mağdur olmaması için harekete geçti.

Başkent'te Trabzon Zirvesi! Başkent'te Trabzon Zirvesi!

Kübra Nur KOTAMAN - Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, turizm sezonunda üniversite kaydı için şehre gelen öğrenci ve ailelerinin konaklama sorunu yaşamaması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı iki pansiyonunun konaklamaya açıldığını duyurdu. Kayıt sürecinde yurtlar öğrenci ve ailelerine açılırken, öğrencilerin yoğun olarak tercih ettikleri Kalkınma ve Havaalanı bölgesinde ev kiraları 3 bin TL’den başlıyor.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, turizm sezonunda üniversite kaydı için şehre gelen öğrenci ve ailelerinin konaklama sorunu yaşamaması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı iki pansiyonunun konaklamaya açıldığını duyurdu. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “YKS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen ve kayıt için il dışından ilimize gelecek olan öğrenci ve ailelerimizden konaklama sorunu yaşayanlar için Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan iki yurt binası tahsis edilmiştir. İhtiyaç durumunda geçici konaklama için irtibat numaralarına başvurabilirsiniz. Bu vesile ile Trabzon’umuza hoş geldiniz diyor, eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Affan Kitapçıoğlu Lisesi Pansiyonu:05054772492. Gazi Anadolu Lisesi pansiyonu:05326856819” ifadelerine yer verdi.

KALKINMA VE HAVAALANINDA KİRALAR 3 B,NDEN BAŞLIYOR

Kayıt sürecinde yurtlar öğrenci ve ailelerine açılırken, turizm sezonunun sürdüğü süreçte kiralık ev bulmak güçleşiyor. Üniversite öğrencilerin konaklamak için yoğun olarak tercih ettikleri Kalkınma ve Havaalanı bölgesinde ev kiraları aylık  3 bin TL’den başlıyor.