Trabzon’un Ortahisar ilçesinde küçük kediyi trafikte yolun ortasında gören Bahar Ayvazoğlu ve sürücüler kediyi kurtarmak için seferber oldular.

Trabzon İl Jandarma Komutanı Adem Şen terfi aldı Trabzon İl Jandarma Komutanı Adem Şen terfi aldı

Trabzon'da şehir içi trafiğin en yoğun noktalarından biri olan Reşadiye Kavşağı, ilginç bir olaya tanıklık etti. Yolda minik bir yavru kedi gören ve ezileceğini düşünen AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun bulunduğu araç, yolda hemen durdu. Durumu gören trafikteki araçların sürücüleri hemen trafiği durdurdu, karşı şeritten gelen başka bir araç yolu kapattı ve ezilmesini engelledi.

Trabzon'da kedi operasyonu! Bahar Ayvazoğlu öncü oldu 2 (4)

Bahar Ayvazoğlu müdahale etti

Araçlardan korkan kedi, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun bulunduğu aracın altına kendini attı. O anda itfaiye ekiplerine bilgi veren Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, kediyi kurtarma kampanyasına destek verdi.

Trabzon'da kedi operasyonu! Bahar Ayvazoğlu öncü oldu 2 (1)

Minik kedi, girdiği aracın altından çıkarılamazken, bir süre sonra aracın motoruna girdi. Durumu gören bir kamyon şoförü de kamyonuyla durarak yardımcı oldu. Kedi uzun çabalardan sonra çıkarıldı ve itfaiye ekipleri tarafından kamyonun tekerleğinde ezilmekten kurtularak güvenli bir alana bırakıldı.

Trabzon'da kedi operasyonu! Bahar Ayvazoğlu öncü oldu 2 (2)

İtfaiye ekiplerine ve yoldan geçen vatandaşlara teşekkür eden AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, çok duygulandığını belirterek, “İşte biz böyle milletiz. Yavru bir kediyi kurtarmak için bir anda işleyen trafik durdu, gidiş-geliş yönlü olarak yol kapatılarak herkes kendi imkânlarıyla kurtarmaya destek olmaya çalıştı. Özellikle kamyonunu oraya getirip motora hava tutarak kedinin aracın iç kısmından çıkmasını sağlayan kamyoncu abimize ve itfaiye ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.