Trabzon'da, 8 ay önce yaşanan takı tartışmasının yankıları devam ediyor

Trabzon'da, 8 ay önce takı tartışması sebebiyle damadını ve ailesinden 3 kişiyi silahla yaralayan kayınpeder ve kızının yargılanması sürüyor. 

Trabzon 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Ortahisar ilçesinde 11 Eylül 2021'de evlenen Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde sorumlu Dr. Burcu Bulut Keleş ile meslektaşı Ümit Yavuz Keleş'in düğününden bir müddet sonra takıların nerede muhafaza edileceği mevzusunda çıkan münakaşa üzerine, tabancayla damadı Ümit Yavuz Keleş ile ailesinden 3 kişiyi yaralayan gelinin babası, tutuklu sanık Basri Bulut ve tutuksuz yargılanan kızı Burcu Bulut Keleş ile damadın babası Hasan (53), annesi Meryem (53) ile kız kardeşi Edanur Keleş katıldı.

Tutuklu sanık Basri Bulut ve kızı Burcu Bulut Keleş'in olayda kendilerinin darp edilmiş olduğu yönündeki şikayetleri üzerine müştekiler Hasan ve eşi Meryem Keleş, duruşmada müşteki sanık olarak müdafaa yaptı. Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Hasan Keleş, sanık Bulut'u darp etmediğini ileri sürdü. İlk başta gelininin ailesiyle görüşmek istemediğini belirten Keleş, dünürü Bulut'un üzerlerine ateş açtığını, olayda alınan ses kaydına ait ise başka seçeneği olmadığını söylemiş oldu.

Meryem Keleş de Burcu Bulut Keleş'in babasına "Vur, hepsini vur" diye bağırdığını öne sürerek, "Burcu ve annesi bana hücum etti. Burcu beni saçlarımdan tutarak babasının önüne atarak beni de vurmasını söyledi. Basri Bulut benim bacaklarıma ateş etti. Eşime de yine ateş etti. Kendisini darp ettiğim iddiasını kabul etmiyorum." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Salih Cora Gençlere 15 Temmuz’daki hainliği anlattı Milletvekili Salih Cora Gençlere 15 Temmuz’daki hainliği anlattı

Tutuklu sanık Basri Bulut ise savunmasında, vaka sırasında damadın kız kardeşi ve annesinin kızına saldırması üstüne beylik tabancasıyla dağılmaları için birkaç el ateş ettiğini söylemiş oldu. Damadının babasıyla birlikte kendisini darbettiğini ileri süren Keleş, "Kendimi ve ailemi korumak amacıyla yere ateş ettim. Hedef gözetmedim." dedi.

Tutuksuz sanık Burcu Bulut Keleş de eşinin kız kardeşinin kendisine saldırması sonucu kavga çıktığını, babası ve annesinin kendisini kurtarmak için müdahale ettiğini savundu. Karşı tarafın kendisi ile alakalı "suçtan kurtulmaya yönelik darp raporu almış olduğu" yönündeki iddialarını kabul etmediğini dile getiren Keleş, polisler tarafından götürülmüş olduğu hastanede adli muayene raporu düzenlendiğini aktardı.

Tanıkların dinlenmesi, cumhuriyet savcısı ve avukatların beyanlarının peşinden mahkeme, sanıkların mevcut hallerinin devamına, müştekilerin tedavi evraklarının getirilmesine ve duruşmaya gelmeyen tanığın bir sonraki celse zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.