Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Derecik Mahallesi Uçarsu mevkiinde yaşayan 69 yaşındaki Münir Aydın, Korona virüse yakalandığını ve karantina kurallarını ihlal ettiğini ileri sürdüğü oğlu Turgay Aydın’ı şikayet etti. İl Sağlık Müdürlüğünü arayarak oğlunu ihbar eden Aydın, şikayetinden de sonuç alamadığını öne sürdü. Ciğer ve kalp rahatsızlığı yaşadığını dile getiren Aydın, “Evladımın karantina kurallarına uyması ve ilaçları kullanması sağlanmalı.” dedi.

Trabzon’da yaşayan Münir Aydın, oğlu Turgay Aydın’ı Korona virüs karantinasına uymadığı gerekçesiyle şikayet etti.  Akçaabat ilçesine bağlı Derecik Mahallesi Uçarsu mevkiinde yaşayan 69 yaşındaki Münir Aydın, Korona virüse yakalandığını ve karantina kurallarını ihlal ettiğini ileri sürdüğü oğlu Turgay Aydın’ı şikayet etti.

İl Sağlık Müdürlüğünü arayarak oğlunu ihbar eden Aydın, şikayetinden de sonuç alınmadığını öne sürdü. İl Sağlık Müdürlüğünüm aradığında oğlunun hem karantina kurallarına uymadığını hem de Kovid-19 ilaçlarını kullanmadığını dile getiren Aydın, “Ekip yönlendiriyoruz” yanıtı almasına rağmen gelen giden kimsenin olmadığını savundu. Kendisinin ciğer ve kalp hastalığı olduğunu dile getiren Münir Aydın, evladının hastalığı kendisine de başkalarına da bulaştırmasından endişe duyduğunu dile getirdi.

HASTALIĞI BULAŞTIRMASINDAN ENDİŞE DUYUYORUM

Evladının karantinaya alınması için devlete çağrı yaptığını kaydeden Aydın, “Oğlum korona virüse yakalandı ama karantina kuralını ihlal ediyor. Ben ciğerlerimden ve kalbimden rahatsızım. Bir haftadır başı boş geziyor. Hastalığı bana ya da başkalarına bulaştırmasından endişe duyuyorum. İl Sağlık Müdürlüğünü arayıp durumu anlattım. Bana ‘Ekip yönlendiriyoruz.’ dediler ama gelen olmadı. Oğlumun ilaç kullanmadığını da söyledim. Korona virüse yakalandığında reçete vermişler ama sağlık güvencesi de yok. İlaçları kullanmasının gerekirse karantina yurtlarına alınmasının sağlanmasını istiyorum.” iddialarında bulundu.

Songül MAZLUM