Doğu Karadeniz Bölgesi kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Trabzon’da mevsimin ilk karı yağarken, etkili olan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde ulaşımı aksatıyor. Trabzon’da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda araç yolda ilerlemekte güçlük çekti.

Trabzonda Okullar tatil mi?

Trabzon'un bazı ilçelerinde Okullarda eğitime kar tatili

Trabzonda bazı ilçelerde YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TÜM OKULLAR  23 ARALIK 2021  PERŞEMBE GÜNÜ (1) BİR GÜN TATİL EDİLMİŞTİR.

Valilikten gelen açıklama şu şekilde ; Saat 21 : 28

İlimiz genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle 23 Aralık 2021 Perşembe günü Akçaabat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Düzköy, Hayrat, Maçka, Ortahisar, Şalpazarı, Tonya ve Vakfıkebir 
ilçelerimizde bir(1) gün süreyle eğitime ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına;

Araklı, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Köprübaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerimizde ise sadece taşımalı eğitime bir(1) gün ara verilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

22.12.2021
TRABZON VALİLİĞİ

Ayrıntılar geliyor

Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimetreyi bulurken şehir merkezinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Trabzon Meydan Taksim yokuşu ulaşım

Saat: 20:00

Meydan parkından Boztepe ve Çukurçayır'a bağlanan Taksim yokuşunda trafik aralıklı olarak sağlanabildi.

Yakın köylerde 25cm i bulan kar yağışı sebebiyle iş makineleri görev başındaydı.