Trabzon Kent Konseyi Engelli Meclisi, Ortahisar Kent Konseyi Engelli Meclisi, Türk Kızılay Engelsiz Trabzon ve Trabzon Engelliler Meclisi iş birliği ile engelli bireyler kan bağışında bulunacak. Kızılay Haftası kapsamında yapılacak kan bağışı etkinliğine vatandaşlar da davet edildi.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. 2 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 12:00’de 15 Temmuz Şehitleri ve Atatürk Alanı'nda Trabzon Kent Konseyi Engelli Meclisi, Ortahisar Kent Konseyi Engelli Meclisi, Türk Kızılay Engelsiz Trabzon ve Trabzon Engelliler Meclisi iş birliği ile Engelli bireyler olarak kan bağışında bulunacağız.   Sizleri de bu etkinliğimizde yanımızda olmaya davet ediyoruz. Gönüllü kan bağışçısı kazanımı ve Kan ihtiyacının karşılanması çalışmaları kapsamında vereceğiniz destek için teşekkür ederiz.

Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) Karadeniz Bölge Temsilciliğine Trabzon’dan aday Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) Karadeniz Bölge Temsilciliğine Trabzon’dan aday

Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur. Kandaki yüksek yağ oranı düşer. Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur. Ayrıca kan bağışı, kalp krizini yüzde 90 oranında azaltır.” denildi.