Trabzon'da okul, öğretmen ve öğrenci sayıları açıklanmış verilere göre şöyle. Trabzon’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü 630 okulda 140 bin öğrenciyi geleceğe hazırlıyor. Trabzon’da kaç okul var ? Trabzonda kaç öğretmen, öğrenci var haberi :

Trabzon’da kaç okul var ? Trabzonda kaç öğretmen, öğrenci var güncel verilere göre açıklıyoruz. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12 bin kişiden oluşan öğretmenle, binlerce öğrenciye, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veriyor. Trabzon’da öğrenciler 630 okul’da eğitim ve öğretim görürken, ilçelere oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda yeni okul ve derslikler de kazandırılıyor.

Kentte 140 bin öğrenci Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda eğitim görürken, her okula kütüphane, basketbol sahası gibi gençlerin sosyal ve kültürel gelişimini hızlandıracak donatılarda kazandırılmaya çalışılıyor.

TRABZON’DA KAÇ OKUL VAR?

Trabzon’da ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 630 okulda eğitim çalışmaları devam ediyor. Kent genelinde özellikle okulu olmayan kırsal mahalleler için birçok okulda taşımalı eğitim de veriliyor. Derslik sayısı yetersiz kalan Yomra gibi bazı ilçelere yeni okullar da yapılıyor.

TRABZON’DA KAÇ ÖĞRENCİ VAR?

Trabzon’da ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 140 bin öğrenci bulunuyor ve eğitim alıyor. Binlerce derslikte eğitim ve öğretim verilirken, okulların fiziki imkanlarının geliştirilmesi için de çalışmalar sürüyor. Okullar kütüphane, basketbol sahası, masa tenisi kortu gibi öğrencilerin  sosyal ve kültürel gelişimini hızlandıracak donatılarda zenginleştiriliyor.

2017 verilerine göre Okul öğrenci ve öğretmen sayıları

Aranan şahıslar Trabzon'da yakayı ele verdi! Aranan şahıslar Trabzon'da yakayı ele verdi!

Trabzon’da 2017 Mart ayında  Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul, öğrenci ve öğretmen sayısı Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan rakamlara göre 670 adetti.

Trabzon’da bu yıllarda 670 eğitim kurumu bulunurken 6 bin 859 adet derslik vardı. 2017 Mart ayı itibariyle Trabzon’da ilk ve ortaöğretimde öğrenim gören öğrenci sayısı 140 bin 245 iken görev yapan öğretmen sayısı ise 11 bin 91 adetti.

6 bin 859 derslik bulunan Trabzon’da derslik başına düşen öğrenci sayıları ise şöyleydi. İlkokul ve Ortaokul 20, Genel Ortaöğretim 24, Mesleki ve Teknik 19