Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO), bu kez Yomra’da bakımsız kalan inekler için harekete geçti. Hayvanlar söz konusu olduğunda hızla harekete geçen TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, “TRAHAYKO olarak Yomra Kaymakamı Sayın Muhammed Öztabak ve Yomra Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık’ı makamlarında ziyaret etti.

Trabzon'da hakemlere yönelik şiddete böyle tepki gösterdiler Trabzon'da hakemlere yönelik şiddete böyle tepki gösterdiler

Yomra’daki inekler ile ilgili görüşme yapan ekip, kaymakamlığın ve belediyenin yem desteği, Veterinerler Odasının vitamin, aşı desteği verdikleri için hayvanların biraz toparlandığını öğrendik. Hayvan sayısının 14 ‘e düştüğünü biliyorduk. Ancak biraz önce bize gelen bilgiye göre 27 inekten 2 tanesi satılmış. Sağlık durumu iyi görünen ve resmî kurumların bilgisi olan 14 inek eski kaldıkları yerde, sağlık durumları daha kötü olan diğer 11 ineğin yine kendisine ait olan farklı bir yerde olduğunu öğrendik.

Sayın Muhammed Öztabak ineklerin devamlı takiplerinde olacağını, eski durumlarına dönmelerine izin vermeyeceğini söyledi. İsteğimiz bir an önce bu ineklerin kurtarılması.” İfadelerini kullandı.