Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü kanalıyla biri Sürmene diğeri Araklı’ya kurulacak olan iki okulun yapım protokolleri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ve iş insanları arasında imzalandı.

İş insanı Yüksel Özyurt tarafından Araklı ilçesinde 24 derslikli ilkokul ile yine iş insanı Esat Emanet’in katkılarıyla Sürmene Yemişli Mahallesinde sekiz derslikli anaokulu yapımına ilişkin protokoller imzalandı.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 00.00.52

İmza sonrası Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Eğitim odaklı yatırımlarla şehrimizin kültürel vizyonuna değer katan ve çocuklarımızın geleceğini kurma yönünde önemli atılımlar gerçekleştiren hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Bu bağ, bu şehrin en önemli dinamiklerinden biridir. Bu okullarda yetişecek olan çocuklarımız vatanına, milletine ve değerlerine sizler kadar hizmet eden bireyler olsun inşallah."

Türk Eğitim-Sen'den sendikalar hakkında flaş sözler! Türk Eğitim-Sen'den sendikalar hakkında flaş sözler!

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ise şu açıklamlarda bulundu: "Her iki okulu şehrimize kazandıracak olan iş insanlarımız, eğitim derdi olan hayırseverler olarak bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Kendilerine, bu şehrin çocuklarının yarınlarına ve daha iyi şartlarda eğitim almalarına olanaklar sağladıkları için büyük eğitim ailemiz adına teşekkür ediyorum. Okullaşma oranlarımızdaki artıştan, çocuklarımızın eğitime erişiminin zenginleştirilmesinden ve bu yolda verdiğimiz ortak çabadan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz."