Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat! Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat!

Rabia MOLLAOĞLU-Trabzon’da provokatörler yeni bir oyun sahnelemek için 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü seçti. Olmayan HDP Trabzon İl Başkanlığının saat 17.00’de Meydan Parkı’nda basın açıklaması yapacağına dair afişler sosyal medyada dolaşıma sokuldu. Afişte, Yannis Ritsos’un “Barış sımsıkı kenetlenmiş elleridir insanların. Sıcacık ekmektir o, masanın üstünde dünyanın. Barış, bir annenin gülümseyişinden başka bir şey değildir.” ifadelerine yer verilerek HDP Trabzon İl Örgütü’nün 1 Eylül Dünya Barış Günü açıklamasını Atatürk Alanı’nda saat 17.00’de yapacağı ifadelerine yer verildi. Sosyal medyada dolaşıma sokulan bu afiş kısa sürede ciddi bir etkileşim aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, “HDP güya Trabzon meydan da olacakmış yarın. Ne zamandır stres atmamıştı şehir. TS maçları da kötü gidiyor. Valla sağlam dayak dönecek gibi.”, “Ne zaman dan beri Trabzon'da HDP İl Örgütü var. Neyse Kızılyıldız maçı öncesi meydan da antrenman olur bizimkilere.”, “Trabzon'da HDP yürüyüşü veya eylemi yapmak resmen intihar etmektir Hadi İstanbul falan neyse ama Trabzon'da ciddi anlamda katliam çıkar böyle milliyetçi bir şehirdir çünkü!”, “Bu akşam Trabzon meydan karışır, eğer gerçek ise hdp baya bir yürek yemiş.”, “HDP Trabzon İl Örgütü diye bir şey mi var? bunlar bu hakkı kendilerinde nerede buluyor? Trabzon'da bildiğim kadarıyla HDP binası yok. Şurada giremedikleri Türkiye'de 5-6 yerden biri. Her yerde örgütleniyorlar.” şeklinde paylaşımlarda bulundu. 


EMNİYET ADETA TEYAKKUZA GEÇTİ


Yaşanan gelişmeler üzerine Emniyet teyakkuza geçti. KESK Trabzon Şubesinin Meydan Parkı’nda yapacağı basın açıklaması güvenlik gerekçesi ile il binasına alındı. Halk Evleri yayılan bilginin kendilerinden bağımsız olduğunu ve ilgileri olmadığını deklare etti. Janmari taraftar grubu ise sosyal medyadan “Meydandayız” mesajı verdi. Emniyet güçleri Meydan Parkı Atatürk Alanı’nda yaşanabilecek bir olumsuzluğun önüne geçmek için sahayı boş bırakmadı.


YALAN VE KİRLİ BİR BİLGİ


MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım ise, HDP provokasyonuna karşı dikkat çeken bir açıklama yaptı. Başkan Tarım “1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla HDP'nin saat 17.00’de Meydan Parkı’nda açıklama yapacağı bilgisi yalan ve sahte bir hesaptan yayınlanan kirli bir bilgidir. Trabzon'da HDP binası bile yoktur. Bu tip provakatif haber ve eylemlere hazırlıklı olacağız. Allah devletimizin güvenlik güçleri varken bu ve benzeri organizasyonlara ülkücülerin müdahale edeceği günleri bu millete göstermesin.” açıklamalarında bulundu.