Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, yılın ilk 9 gününde 10 hastanın naklinin helikopter uçakla sağlandığını açıkladı. Trafik kazasında yaralanan bir kazazede için de mahalle yoluna iniş yapıldığı kaydedildi

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, 1-9 Ocak tarihleri arasında helikopter ambulansın faaliyetlerini açıkladı. İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan (Hava 61) Helikopter Ambulans 01.01.2022-09.01.2022 tarihleri arasında il içi 10 hastanın naklini gerçekleştirmiş olup; belirtilen zaman diliminde 9 saat 24 dakika uçuş yapmıştır. İleri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla Akçaabat Ağaçlı köyü, Of, Vakfıkebir ve Tonya Devlet Hastanesinden alınan 10 ayrı hasta ilimiz Kanuni Eğitim ve Araştırma, Fatih Devlet, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi, Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma ve Giresun ili Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet hastanelerine nakledilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

TRAFİK KAZASI İÇİN MAHALLEYE İNİŞ YAPTI

Akçaabat’ta dün trafik kazasında ağır yaralanan bir kazazede içinde ambulans helikopterin devriye girdiğini belirten İl Sağlık Müdürlüğü, “9 Ocak 2021 tarihinde Akçaabat ilçesi Ağaçlı mahallesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan kazazedelerden birinin nakli mahalleye inişi sağlanan Hava 61 Helikopter ambulans ile sağlanmıştır. Tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz.”  denildi.