AK Parti Milletvekili Salih Cora, Trabzon basınıyla bugün bir araya geldi. Cora, kamuoyunun merak ettiği konularla ilgili samimi ve açık cevaplar verdi.

YENİ TURİZM MÜDÜRÜ KRİTERİ AÇIKLANDI

Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler! Dünya Emekliler Günü'nde Trabzon'dan yetkililere seslendiler!

Trabzon’da 2,5 yıldır vekâleten yürütülen Kültür Turizm İl Müdürlüğüyle ilgili Cora, “Turizm müdürlüğüyle ilgili çalışma yaptık. Bakan Bey’e ilettik. Yeni alınan karar gereği il müdürlerinin kendi ilinden tercih edilmemesi nedeniyle bir zorluk yaşıyoruz. Başka bir ilin nüfusuna kayıtlı olması gerekir. Bundan dolayı zorluk yaşıyoruz. Bakanla görüştük. Kısa sürede atama gerçekleşebilir. Tercihlerimizi, beklentilerimizi ilettik. Bunlara uygun profilin Trabzon’a gelmesini arzu ediyoruz. Trabzon turizminde sistem oturdu. Müdüre bağlı sistem yoktur. Turizm müdürlüğünün kendi içerisinde turizm ve tanıtım faaliyetlerimiz aksamadan devam ediyor.” dedi.

HAKSIZ BİR KARAR

Cora, Sümela Manastırı’nda elektronik müzik eşliğinde yapılan tanıtım filmine gelen tepkilerden sonra görevden alınan Vekil Mustafa Asan konusuna değinerek “Müdür Bey için ağır haksız bir karar olarak değerlendiriyorum.” diye konuştu.