Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, Gençler arasında düzenlenen ses ve bilgi yarışmalarında zirvenin sahipleri belli oldu.

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Bilgi ve Ses Yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.  ‘Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları’ başlığında her yıl düzenlenen yarışmaların finalleri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde yapıldı.

TTSO ve DOKA’dan işbirliği! TTSO ve DOKA’dan işbirliği!

yarışmalar (3)

BİLGİ YARIŞMASINA REKOR KATILIM

Trabzon’daki Bilgi Yarışmasına katılım, Türkiye’deki en yüksek sayı olarak gerçekleşti. 90 takımın katıldığı ön elemeler Gençlik Merkezlerinde yapıldıktan sonra il finali, lise ve üniversite kategorilerinde toplam 20 takım ile gerçekleştirildi. Öğrencilerin bilgilerini yarıştırdığı final müsabakaları izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Nefes kesen Bilgi Yarışmasında üniversite kategorisinde Trabzon şampiyonluğunu, Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi üyesi Süeda Bıyıkoğlu, Müberra Taşan ve Beyza Nur Yazıcı’nın oluşturduğu Costanza takımı kazandı. Lise kategorisinde ise zirvenin sahibi, Sürmene Gençlik Merkezi üyesi Tarık Buğra Bayar, Bartu Avcı ve Burak Bahadır’ın oluşturduğu Hayalet Tümen takımı oldu.

yarışmalar (2)

GENÇLER SESLERİ İLE BÜYÜLEDİ

Ses ve İcra Yarışması ise Türk Müziği, Popüler Müzik ve Caz Kategorileri olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirildi. İzleyenlerin keyifli anlar yaşadığı yarışmaların ardından Türk Müziği kategorisinde Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi üyesi Muhammet Ali Yuluğ, seslendirdiği Havada Durna Sesi Gelir eseriyle 1. olurken, Popüler Müzik kategorisinde Lokman Eyüpoğlu ‘Koyverdun Gittin’ seslendirmesiyle en üst basamakta yer aldı. Caz Müzik kategorisini ise Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi üyesi gençlerin oluşturduğu ‘Grup Perspektif’ kazandı.

Ses y

ÇETİNER: BU ORGANİZASYONLAR ÖNEMLİ

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, yarışmalarda derece alan gençlerin 6-7 Haziran tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan Karadeniz Bölge Finalinde Trabzon’u temsil edeceklerini söyledi. Çetiner, “Gençlik Merkezleri üzerinden gerçekleştirilen bu yarışmalara, gençlerimizin kültürümüze, sanata sahip çıkmaları, yeteneklerini sergilemeleri ve sosyalleşmeleri adına çok önem veriyoruz. Bu tür organizasyonlar artarak devam edecektir” diye konuştu.

yarışmalar (3)Bilgi - üniversiteBilgi - lise