Trabzon'un Sürmene ilçesinde 15 Temmuz gecesi 2 yolcu tarafından gasp edilmeye çalışılan taksi şoförü İbrahim Çağlar korku dolu anları anlattı.

Trabzon'un Sürmene ilçesinde 15 Temmuz gecesi yaşanan olayda, tanımadığı 2 müşteriyi aracına alan taksi şoförü korku dolu anlar yaşadı. 

Başkan Çebi, velilerden okula kayıtlarda bağış alınmayacağı söyleyerek eğitime dikkat çekti Başkan Çebi, velilerden okula kayıtlarda bağış alınmayacağı söyleyerek eğitime dikkat çekti

Olay; Sürmene-Araklı kara yolunun Yemişli mevkisinde yaşanan olayda taksici İbrahim Çağlar, tanımadığı 2 yolcuyu aracına alarak yoluna devam etti. Bir süre sonra bıçak ve tabanca çekerek Çağlar'ın parasını gasbetmeye çalışan 2 şahsın tehdit karşısında Çağlar, aracını sağa çekerek durdurduğu ifade etti. Şahısları ikna etmeye çalışan Çağlar, bir anlık dalgınlıktan faydalanıp kaçtı.

Koşarak olay yerinden ayrılan Çağlar sahil yoluna çıkarak yavaşlayan bir hafif ticari aracın ön kaputuna eli ile asıldı. Kaputa tutunup, 300 metre giden Çağlar, kendi taksisi ile peşine düşen şahıslardan son dakka kurtuldu. Taksici İbrahim Çağlar, olayın ardında polise giderek şikayetçi oldu. Çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeyerek  taksiyi olayın yaşandığı bölgeden 5 kilometre uzaktaki bir apartman önünde terk edilmiş halde bulduğu öğrenildi. Taksiden parmak izi alan ekipler, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattırken taksinin de sahibine teslim edildiği öğrenildi.

İbrahim Çağlar, o korku dolu anları şu sözlerle anlattı: "Aniden bir yerlerinden bıçak ve silah çıktı. 'Sağa çek, paralar nerede' dediler. Bıçak elindeydi, her an sokacakmış gibiydi. Elinde silahı olan daha temkinliydi. Durdum, biraz lafa tuttum, o sırada yola atladım. Kendimi diğer araçların önüne attım. Birinin kapısını tuttum, kapı kolu elimde kaldı; durmadı. Gelen bir aracın kaputuna tutunup, 300 metre gittik. O kişi de şaşırdı, derdimi anlattım. 'Gasbediliyorum' dedim. O da panikledi; taksimi alanların peşimize düştüğünü gördüm. Daha da hızlanıp, karakolun önüne kadar beni götürdü. Onun sayesinde hayatımızı kurtardık. Her şey başıma gelebilirdi. Memur beyler ilgilendi, Olayı anlattım. Aracı, Sürmene'de terk edilmiş halde buldular. Kimsenin başına böyle bir şey gelsin istemeyiz. Çok korktum. Bu çağda böyle şeylerin yaşanması üzücü. Allah, ıslah eylesin. İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Umarız böyle şeyleri hiç yaşamayız "