CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, iki yıldır boş olan Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanacak kişinin şehir dışından olacağı yönünde iddiaların kuvvetlendiğini söyledi. Oyman, Trabzon’da müdürlük yapacak kimse kalmadı ki diye sorarak “Bu göreve atama yapmamanın altyapıda başka planları mı vardır? Hele de eskiye rağbet olacaksa bu kentte turizmi önemsemediklerinin, koskoca şehirde müdürlük yapabilecek birini bulamayacak kadar yeteneksiz olduklarını ispat etmiş olacaklardır” dedi.

FATURA TEK BAŞINA ASAN’A MI KESİLDİ?

Trabzon’da engelli vatandaşın asansör çilesi Trabzon’da engelli vatandaşın asansör çilesi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde 2 yıl vekaleten müdürlük yapan Mustafa Asan’ın görevden uzaklaştırılma sürecinde soru işaretleri olduğunu söyleyen Oyman,  “Sümela Manastırı’nda çekilen klibe verilen onay sebebiyle 2 yıldır müdürlüğe vekaleten bakan Sayın Asan, soruşturma sonucunda görevinden uzaklaştırıldı. Soruşturma devam ediyor mu bilmiyorum ama İl Kültür ve Turizm Müdürü’ne bakanların, hatta sözlü ve onay sırasında izinde olduğu öne sürülürken, tek imzasıyla şehirde bir şey yapılabileceğini ilk defa duyuyoruz. Peki bunu onaylayan başka makam yok mudur? Bu olay tek başına bir müdüre mi kesilmiştir? Bahsi geçen etkinliğin onay sürecinde şehir dışından bir talimat var mıdır?” ifadelerini kullandı.

YETENEKSİZLİKLERİ İSPAT EDİLDİ

Göreve gelecek kişinin şehir dışından olacağı yönündeki iddiaların kuvvetlendiğini ve 2 yıl atama yapılmamasının ardında başka sebepler olabileceğini belirten Oyman,  “Vekilimiz Sn. Ahmet Kaya’nın da bakanlığa verdiği soru önergesiyle birlikte Trabzon’da 26 aydır neden müdür atanmadığı takip edilmektedir. Trabzon’da yakın bir zamanda ‘müdürlük için ince elenip sık dokunduğu’, ‘en yakın zamanda atanacağı’ veya ‘şehir dışından birinin olacağı’ şeklinde söylemlerle karşılaştık. Her şeyden önce turizm kenti dediğimiz canım şehrimizde bir görevi bu kadar süre boş bırakmanın, müdür aramak gibi bir sebebi olduğunu artık düşünmüyorum. 2 ay değil 2 yılı aşkın süredir atamamanın bahanesi olmaz; hiç kimseyle alay edilmesin. Bu göreve atama yapmamanın altyapıda başka planları mı vardır? Hele de eskiye rağbet olacaksa bu kentte turizmi önemsemediklerinin, koskoca şehirde müdürlük yapabilecek birini bulamayacak kadar yeteneksiz olduklarını ispat etmiş olacaklardır” şeklinde konuştu.